Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Muğla » Muğla Tatil İçin Pahalı Bir Şehir Mi?

Muğla Tatil İçin Pahalı Bir Şehir Mi?

Muğla yılda on binlerce turisti ağırlayan önemli turizm şehirlerimizden bir tanesidir. Peki bu gelen turistlerden kaç tanesi yerli turisttir? Ya da şöyle soracak olursak Muğla’ya yerli turistlerimiz fiyat açısından rahatlıkla gelebiliyor mu? Arkadaşlar şöyle açıklayayım sizlere: Muğla tabi ki sıradan büyük şehirlerimiz gibi her konuda uygun değil tatil şehri olduğundan dolayı fiyat endeksleri turistlere göre ayarlanmış bir şehirdir. Fakat ürün bazında inceleyecek olursak yeme içme olarak biraz pahalı bir şehirdir. Konaklama açısından erken rezervasyon yaptırmamız durumunda 50 TL’ye bile otel ayarlamanız mümkündür. Kamplara katılmanız durumunda rezervasyona gerek kalmadan kamp fiyatları da 50 TL’den başlar yukarıya doğru gider. Tur fiyatlarını söyleyecek olursak turlar 20 TL’den başlar gideceğiniz yere göre değişiklik gösterir.

Muğla Tatil Ücretleri Ne Kadar?

Muğlada ortalam kişi başı tatil ücretlerini aşağıda sizler için sıralayayım.

Kamp ile tatil yapmanız halinde: 7 günlük tatil hesaplaması: bir adet tur ortalama 30 TL bir gecelik çadır konaklaması 50 TL Bir günlük yeme içme 30 TL toplam 30+50+30=110 TL’dir. 110*7= 770 TL bir haftalık çadırda kamp halinde konaklamamız halinde harcayacağımız ücrettir. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Otelde Konaklamanız halinde : otel fiyatını ortalama 120 TL olarak hesaplayalım Günlük tur fiyatı da 30 TL Yeme içme olarak 30 TL olarak hesaplarsak 120+30+30= 180 TL’dir. 180*7= 1260 TL bir haftalık otel konaklamamızdır. Yukarıdaki fiyat 3 yıldızlı otele göre hesaplanmıştır otelden otele ve kişide kişiye bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Herkese iyi tatiller dilerim.

OKUMALISIN  Fethiye Saklıkent-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti?-Konaklama

Check Also

datça aktur kamping

Datça Aktur Kamping Nerede? Nasıl Gidilir? Aktur Kamp Olanakları ve Kamp Ücretleri

Şuraya Atla Aktur Çadır ve Karavan Kampı:Aktur Kamping Nerede?Aktur Kamping’de Olup da Diğer Kamplarda Olmayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir