Muğla Tatil İçin Pahalı Bir Şehir Mi?

Muğla yılda on binlerce turisti ağırlayan önemli turizm şehirlerimizden bir tanesidir. Peki bu gelen turistlerden kaç tanesi yerli turisttir? Ya da şöyle soracak olursak Muğla’ya yerli turistlerimiz fiyat açısından rahatlıkla gelebiliyor mu? Arkadaşlar şöyle açıklayayım sizlere: Muğla tabi ki sıradan büyük şehirlerimiz gibi her konuda uygun değil tatil şehri olduğundan dolayı fiyat endeksleri turistlere göre ayarlanmış bir şehirdir. Fakat ürün bazında inceleyecek olursak yeme içme olarak biraz pahalı bir şehirdir. Konaklama açısından erken rezervasyon yaptırmamız durumunda 50 TL’ye bile otel ayarlamanız mümkündür. Kamplara katılmanız durumunda rezervasyona gerek kalmadan kamp fiyatları da 50 TL’den başlar yukarıya doğru gider. Tur fiyatlarını söyleyecek olursak turlar 20 TL’den başlar gideceğiniz yere göre değişiklik gösterir.

Muğla Tatil Ücretleri Ne Kadar?

Muğlada ortalam kişi başı tatil ücretlerini aşağıda sizler için sıralayayım.

Kamp ile tatil yapmanız halinde: 7 günlük tatil hesaplaması: bir adet tur ortalama 30 TL bir gecelik çadır konaklaması 50 TL Bir günlük yeme içme 30 TL toplam 30+50+30=110 TL’dir. 110*7= 770 TL bir haftalık çadırda kamp halinde konaklamamız halinde harcayacağımız ücrettir. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Otelde Konaklamanız halinde : otel fiyatını ortalama 120 TL olarak hesaplayalım Günlük tur fiyatı da 30 TL Yeme içme olarak 30 TL olarak hesaplarsak 120+30+30= 180 TL’dir. 180*7= 1260 TL bir haftalık otel konaklamamızdır. Yukarıdaki fiyat 3 yıldızlı otele göre hesaplanmıştır otelden otele ve kişide kişiye bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Herkese iyi tatiller dilerim.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*