Mustafa Özdemir Seyir Terası

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yer alan Mustafa Özdemir Seyir Terası, kentin izlenebileceği en özel noktalardan birisidir. İlçe belediyesi tarafından çok büyük önem verilen seyir terası, Anadolu’nun en güzel noktalarından birisi olan Bozüyük’ün eşsiz manzarasının tam olarak görülmesini sağlıyor. Seyir Terası, 2015 yılı içerisinde tamamlanarak insanların hizmetine açılmıştır.

Mustafa Özdemir Seyir Terası, toplamda 1.350 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. İnşa edilme işlemi sırasında güvenliğin üst seviyede olması amacıyla çelik konstrüksiyonlar etkin olarak kullanılmıştır. Ayrıca beton ile güçlendirme işlemi de yapılmıştır. Mustafa Özdemir Seyir Terası, açık ve kapalı alanlardan oluşmaktadır ve bu alanların toplamı 225 metrekaredir. Dolayısıyla da bir ilçe için yeterli seviyede bir alan bulunduğu söylenebilir. Alanda dinlenme noktaları, kafe ve çocuklar için oyun alanları da bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde Bozüyüklüler ailece buraya gelerek zaman geçirebilirler. Bunların dışında gelen kişiler daha rahat etmesi ve keyifli zaman geçirmesi için otopark, yürüyüş parkuru ve benzer alanlar, tesis içerisine inşa edilmiştir.

Mustafa Özdemir Seyir Terası, insanlara sunmuş olduğu manzaranın dışında ismiyle de dikkat çekiyor. Mustafa Özdemir, Dağlıca’da şehit olan bir astsubaydır. Dolayısıyla da seyir terasına şehidin adının verilmiş olması son derece önemli ve anlamlıdır.

Mustafa Özdemir Seyir Terası Nerede? Nasıl Gidilir?

Mustafa Özdemir Seyir Terası, Bozüyük ilçesinin Yediler Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine sadece 1 km mesafede olması buraya ulaşımı son derece kolay hale getirmektedir. Özel araçları ile buraya gelecek olan kişiler, Bursa ile Eskişehir arasındaki karayolundaki kavşaktan dönerek tabelaları takip etmelidir. Özel araçlar için otopark bulunmaktadır.

Mustafa Özdemir Seyir Terası Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Mustafa Özdemir Seyir Terası, ilçe belediyesi tarafından işletilmektedir. Dolayısıyla da buraya gelindiğinde hizmet alınması zorunludur. İnsanların üç öğün yemek yiyebileceği bu işletmede fiyatlar son derece makul seviyededir. İşletme sabah saat 08:30’da açılmakta ve gece 23:30’a kadar hizmet vermektedir. Bu saatler arasında buraya gelinerek keyifli zaman geçirilebilir. ediler Mahallesi’ne yapılan ve Bozüyük’ün şehir manzarasına hakim ilk Seyir Terası olan Şehit Mustafa Özdemir Seyir Terası; Belediye İktisadi ve Sosyal Tesisler İşletmesi tarafından işletmeye açılmıştı. Açıldığı günden itibaren yoğun ilgi gören Seyir Terası zengin menüsü ile en ekonomik koşullarda hizmet vererek, vatandaşların 3 öğün karınlarını doyurabilecekleri hem de Bozüyük manzarasını izleyebilecekleri modern ve güzel bir mekandır.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*