natavega

Nata Vega Akvaryumu-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çalışma Saatleri

Ankara tatili düşünenler için mutlaka gezilecek yerlerden birisi olan Nata Vega Akvaryumu  Ankara’da büyüyen çocuklarımızın deniz kültürüne aşinalı bir şekilde büyüyebilmeleri için inşa edilmiş ve gerçekten çok ihtiyaç duyulan çok yerinde bir yatırım olmuştur. Akvaryumun içerisinde bütün deniz canlıları yer almaktadır. Nata Vega, Mamak ilçesinde bulunan Nata Vega Outlet’in içerisinde yer alan devasa büyüklükte bir akvaryumdur. Akvaryum toplamda 21 ayrı bölümden oluşmaktadır. Toplamda 5000 metrekare alan içerisinde kurulmuştur. Türkiye’de birinci Avrupa’da ise ikinci büyüklüğe sahiptir. Akvaryum, 2012 yılında Ankaralıların hizmetine girmiştir. Akvaryumun içerisinde tatlı su balıkları, deniz balıkları ve çeşitli sürüngenler yer almaktadır. Bunun yanında bir de akvaryumun yanı sıra tuz mağarası da oluşturulmuştur. Nata Vega toplamda iki kattan oluşmaktadır. Nata Vega’nın birinci katında hediyelik eşya satan yerler, kafe, tuz mağarası dalış okulu, akvaryumlar ve benzeri yerler vardır. Akvaryumun en güzel olanı tünel akvaryum ikinci katta yer almaktadır. Akvaryumun içindeki toplam su 4 tona yakındır. Kısacası Ankara’ya bir tatil, gezi yapmayı düşünüyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız. Özellikle yerli halktan oldukça fazla ilgi görmekte ama bir o kadar da turist burayı ziyaret etmektedir.

Nata Vega’ya Nasıl Gidilir?

Ankara da bulunan dünyanın en büyük ikinci akvaryumuna ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma raçları ile ulaşım: Nata Vega’ya toplu taşım araçları ile gelebilmek için Kızılay’dan kalkan 339 ve 340 numaralı otobüsler ile yada Doğukent Bulvarı üzerinden bulunan Mamak otobüs durağından geçen tüm dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım: özel aracı ile gelecekler için ilk olarak Mamak ilçesine doğru gelmeleri gerekmektedir. Daha sonra Doğukent Bulvarı’na doğru hareket ettikten sonra İkea’nın hemen yanından akvaryuma giriş yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Nata Vega Çalışma Saatleri ve Giriş Ücretleri

Ankara tatili için mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi olan Nata Vega’ya gelmeden önce mağdur olmamanız için mutlaka giriş saatleri ve ücret bilgisini öğreniniz sizlere bu konuda rehber olmak için hazırladığım makalemde çalışma saatleri ve giriş ücretleri aşağıdaki gibidir.

Nata Vega çalışma saatleri: Hafta içi 10.00 – 20.00 saatleri arasında, Hafta sonları ise 11.00 – 21.00 saatlerinde Nata Vega Akvaryumu ziyaret edebilirsiniz.

Nata Vega Akvaryum 2018 yılı Giriş Ücreti

Akvaryum-Adrenalin Dünyası dahil: Yetişkin: 35 TL,   Öğrenci: 24 TL. dir.   4 çocuk 3 yetişkin 154 T tutmaktadır. Ayrıca balıkları biberon ile beslerseniz 10 TL. Fotoğraf çektirdiniz almak zorunlu olmamakla beraber 20TL’dir .  Akvaryum fiyatları Türkiye’de bir ilk dünyada ikinci olan koca bir akvaryuma göre oldukça uygundur. Bu fiyatlara mutlaka gezip görülecek yerlerden birisi olan Nata Vega’yı gezmenizi sizlere öneriyorum. Küçükler için yaş sınırı 36’dır altı ücretsizdir.

Adrenalin Dünyası:  Toplamda 250 kadar değişik türlerde  vahşi canlının bir arada yaşadığı Adrenalin Dünyası, adrenalin severlerin en  yeni adresi. Adrenalin dünyasında göreceğiniz tüm  canlıların özellikleri sizi çok şaşırtacak! Dünyanın en değişik  ve en tehlikeli canlılarını Adrenalin Dünyası’nda tanıma imkanı bulacaksınız.

Adrenalin Dünyası Sakinlerinden Bazıları

Goliath: Dünyada bulunan en büyük tarantula türü.

Afrika Dev Kırkayağı: Dünyada bulunan  en büyük kırkayak.

Kafesli Piton: Dünyada bulunan  en uzun yılan.

Gila Canavarı: Dünyada bulunan  en zehirli kertenkele.

Mojave Çıngıraklı Yılanı: Dünyada bulunan en zehirli çıngıraklı yılanı.

Çöl Engereği: Dünyada bulunan  en zehirli engerek.

Altın Ok Kurbağası: Dünyada bulunan  en zehirli kara hayvanı.

Ankara da daha fazla gezilecek yerler için web sayfamızı takip ediniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Aşağıda akvaryum ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Nata Vega Akvaryum Tanıtım Videomuz:

Nata Vega Akvaryumu Resimleri

Nata Vega Akvaryum Yol Tarifi:

Check Also

yaşayan müze nerede

Beypazarı Yaşayan Müze Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti

Yaşayan Müze, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde mutlaka görülmesini tavsiye ettiğimiz mekanlardan biridir. Bugün müze olarak kullanılan …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    hocam önelikle site doğru bilgi veriyor ama bi yönden yanlışınız var fiyatlar yanlış bunları düzenleme yaparsanız daha iyi olcak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir