Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Nata Vega Akvaryumu-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çalışma Saatleri

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Ankara » Nata Vega Akvaryumu-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çalışma Saatleri

Ankara tatili füşünenler için mutlaka gezilecek yerlerden birisi olan Nata vega akvaryumu  Ankara da büyüyen çocuklarımızın deniz kültüne aşinalı bir şekilde büyüyebilmeleri için inşa edilmiş ve gerçekten çok ihtiyaç duyulan çok yerinde bir yatırım olmuştur. Akvaryumun içerisinde bütün deniz canlıları yer almaktadır. Nata vega Mamak ilçesinde bulunan nata vega outlet’in içerisinde yer alan devasa büyüklükte bir akvaryumdur. Akvaryum toplamda 21 ayrı bölümden oluşmaktadır. Toplamda 5000 metre kare alan içerisinde kurulmuştur. Türkiye de birinci Avrupa da ise ikinci büyüklüğe sahiptir. Akvaryum 2012 yılında Ankaralıların hizmetine girmiştir. Akvaryumun içerisinde tatlı su balıkları, deniz balıkları ve çeşitli sürüngenler yer almaktadır. Bunun yanında birde akvaryumun yanı sıra tuz mağarası da oluşturulmuştur. Nata vega toplamda iki kattan oluşmaktadır. Nata veganın birinci katında hediyelik eşya satan yerler, kafe, tuz mağarası dalış okulu, akvaryumlar ve benzeri yerler vardır. Akvaryumun en güzel olanı tünel akvaryum ikinci katta yer almaktadır. Akvaryumun içindeki toplam su 4 tona yakındır. Kısacası Ankara’ya bir tatil, gezi yapmayı düşünüyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız. Özellikle yerli halktan oldukça fazla ilgi görmekte ama bir o kadar da turist burayı ziyaret etmektedir.

Nata Vega’ya Nasıl Gidlir?

Ankara da bulunan dünyanın en büyük ikinci akvaryumuna ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma raçları ile ulaşım: Nata vega’ya toplu taşım araçları ile gelebilmek için Kızılay dan kalkan 339 ve 340 Numaralı otobüsler ile yada doğukent bulvarı üzerinden bulunan Mamak otobüs durağından geçen tüm dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım: özel aracı ile gelecekler için ilk olarak Mamak ilçesine doğru gelmeleri gerekmektedir. Daha sonra doğukent bulvarına doğru hareket ettikten sonra ikeanın hemen yanından akvaryuma giriş yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Nata Vega Çalışma Saatleri ve Giriş Ücretleri

Ankara tatili için mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi olan Nata vega’ya gelmeden önce mağdur olmamanız için mutlaka giriş saatleri ve ücret bilgisini öğreniniz sizlere bu konuda rehber olmak için hazırladığım makalemde Çalışma saatleri ve giriş ücretleri aşağıdaki gibidir.

Nata vega çalışma saatleri: Hafta içi 10.00 – 20.00 saatleri arasında, Hafta sonları ise 11.00 – 21.00 saatlerinde Nata vega akvaryumu ziyaret edebilirisiniz.

Nata vega akvaryum giriş ücreti: Yetişkin: 15 TL, Öğrenci: 10 TL, Yetişkin: 8 TL, Öğrenci: 5 TL, Akvaryum-Adrenalin Dünyası dahil: Yetişkin: 18 TL,   Öğrenci: 12 TL. dir.  Akvaryum fiyatları Türkiyede bir ilk dünyada ikinci olan koca bir akvaryuma göre oldukça uygundur. Bu fiyatlara mutlaka gezip görülecek yerlerden birisi oaln Nata vegayı gezmenizi sizlere öneriyorum.

Adrenalin Dünyası:  Toplamda 250 kadar değişik türlerde  vahşi canlının bir arada yaşadığı Adrenalin Dünyası, adrenalin severlerin en  yeni adresi. Adrenalin dünyasında göreceğiniz tüm  canlıların özellikleri sizi çok şaşırtacak! Dünyanın en değişik  ve en tehlikeli canlılarını Adrenalin Dünyası’nda tanıma imkanı bulacaksınız.

Adrenalin Dünyası Sakinlerinden Bazıları

Goliath: Dünyada bulunan  en büyük tarantula türü.

Afrika Dev Kırkayağı: Dünyada bulunan  en büyük kırkayak.

Kafesli Piton: Dünyada bulunan  en uzun yılan.

Gila Canavarı: Dünyada bulunan  en zehirli kertenkele.

Mojave Çıngıraklı Yılanı: Dünyada bulunan en zehirli çıngıraklı yılanı.

Çöl Engereği: Dünyada bulunan  en zehirli engerek.

Altın Ok Kurbağası: Dünyada bulunan  en zehirli kara hayvanı.

 

Ankara da daha fazla gezilecek yerler için web sayfamızı takip ediniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Aşağıda akvaryum ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Nata Vega Akvaryum Tanıtım Videomuz:

Nata Vega Akvaryumu Resimleri

Nata Vega Akvaryum Yol Tarifi:

Gelen Aramalar:ankarada büyük akvaryum adresi, nata vega akvaryum fiyat 2017

Nata Vega Akvaryumu-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Çalışma Saatleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Riva Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Rüstempaşa Camii- Nerede?-Nasıl Gidilir?-Yol Tarifi Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? İztuzu Plajı-Dalyan-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Dalyan Konaklama-Muğla Online Otobüs Bileti Satın Al Küçük Ayasofya Cami-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

instagram türk takipçi satın al projeksiyon perdesi Olympos Divasa Hotel ankara temizlik