Natürköy Seyir Terası

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yer alan Natürköy Seyir Terası, Sapanca Gölü manzarasının en net görüldüğü noktaların başında gelmektedir. Ülkemizin en önemli göllerinden birisi olan Sapanca ve etrafındaki doğal güzellikler, insanların buraya olan ilgisinin temel nedenidir. Bu güzelliklerden daha fazla yararlanılabilmesi için yapılan seyir terası, 2017 yılının son dönemlerinde hizmete açıldı.

Sapanca ilçesinin Mahmudiye Köyü civarında 2011 yılında kurulmaya başlanan Natürköy, yeşilin her türlü tonunu barındıran bir vadinin ortasında yer almaktadır. İnsanlar buraya şehrin gürültüsünde kaçarak gelmekte ve farklı aktivitelere katılma imkanı bulmaktadır. Gölleri, şelaleleri, piknik alanları ve diğer unsurlarıyla birlikte bir doğa harikası olan Natürköy, ilerleyen dönemlerde daha da gelişmeye devam etti. Sapanca Gölü’ne yakın bir konumda olması değerlendirilerek buraya bir seyir terası yapıldı. Söz konusu teras bir işletme tarafından kullanılmaktadır.

Restoran olarak hizmet veren Natürköy Seyir Terasına turistlerin ilgisi oldukça fazladır. Özellikle körfez ülkeleri ve Arap yarımadasından gelen turistler, buradaki restorana gelerek bir şeyler yemeyi tercih etmektedir. Yabancı turistlerin haricinde yeri turistler tarafından da sıklıkla kullanılan seyir terasının İstanbul’a yakın olmasından dolayı, buradan da çok sayıda insanı misafir etmektedir.

Sapanca Gölü, etraftaki diğer doğal güzellikler ve güneşin batışı burada yenilecek bir akşam yemeğini son derece özel yapmaktadır. Göl manzarası, insanları adeta büyülemektedir. Seyir terasının olduğu yapı toplamda üç kattan oluşmaktadır. Burası düğün ve benzer organizasyonlar için de kullanılmaktadır.

Natürköy Seyir Terası Nerede? Nasıl Gidilir?

Natürköy Seyir Terası, Sakarya’nın Sapanca ilçesinin Mahmudiye Köyü yakınlarında yer almaktadır. İlçe merkezine sadece 3 km uzaklıkta bulunan seyir terası, il merkezine ise 17 km mesafededir. Buraya gelmek isteyenlerin tercih edeceği farklı yollar vardır. Fakat Sapanca ilçesine geldikten sonra buraya geçmek çok daha kolay olduğu için insanlar bunu çok daha fazla tercih etmektedir.

Özel araçları ile gelecek olan kişiler Anadolu Otoyolu’nu kullanarak buraya gelebilirler. Seyir Terası söz konusu otoyolun çok yakın bir noktasında yer almaktadır.

Natürköy Seyir Terası Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Natürköy Seyir Terası, Sapanca Belediyesi tarafından kira verilmiştir ve dolayısıyla da burada bir işletme faaliyet göstermektedir. Terasa girmek ücretsiz olmasına karşın restorandan hizmet alınması zorunludur. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği için farklı seçenekler burada bulunur. Ziyaret saatleri ise işletmenin çalışma saatleridir. Sabah 10:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet veren işletme, müşteri durumuna bağlı olarak bu süreyi biraz daha uzatabilmektedir.

Tavsiyeler

Sapanca’da bulunan seyir terasına olan ilgi son derece fazladır ve buna bağlı olarak yoğunluk yaşanmaktadır. Buraya giderek Sapanca Gölü manzarası seyredecek olan kişilerin bundan dolayı rezervasyon yaptırması gerekiyor. Ayrıca fiyatların nispeten biraz pahalı olduğu söylenebilir.

Check Also

Maden

Maden Deresi Karasu-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Kahvaltı-Konaklama-Yol Tarifi

Yeşillikler diyarı olarak bilinen Sakarya ilimizin doğa güzelliklerinden birisinden daha sizlere bahsedeceğim. Sakarya’nın Karasu ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir