Nişantaşı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ne Yenir?-Konaklama-Nişantaşı Mekanları

istanbul-nisantasi-mekanlari

Nişantaşı Restoranları, Nişantaşın da ne yenir Nişantaşın da hangi oteller de kalınır gibi önemli sorularınızın cevaplarını makalemde bulabilirsiniz. Nişantaşı İstanbul’un şişli ilçesinde bulunan eski ve en gözde yerleşim yerlerinden birisidir. Nişantaşı lüks diye tabir edilen zengin insanların sanatçıların ve bürokratların yaşadığı bir bölgedir bölge sakin ve temiz olmakla birlikte fiyatlar normal semtlere nazaran daha yüksektir. Nişantaşı’n da bir ev sahibi olmak milyon liralar dan başlamaktadır. Evler yapı olarak Avrupai tarzda inşa edilmiştir. Yapılar oldukça eski olmasına rağmen hala diri ve sağlamdır semt inşa edilirken kısa vadeli olarak düşünülmemiş depreme dayanıklı sağlam yapılar yapılmıştır.

Nişantaşı Osmanlı zamanından beri padişahların en gözde semtlerinden birisidir padişahlar özel olarak Nişantaşı ile ilgilenmiş oraya camiler ve tarihi eserler dikmeye başlamışlardır fakat yinede oranın halkı Bizans dan kalma olduğundan dolayı hep diğer halktan farklı olmuşlardır. Günümüzde yine İstanbul’un en lüks semti lüks restoranları mağazaları oto galeri ve lüks vitrinleri ile oldukça fazla dikkat çekmektedir. günümüzde Nişantaşı’nın en büyük sıkıntılarından birisi olan trafik eski yapılar nedeni ile adeta çözülmez bir düğüme dönüşmüştür. Yapılara müdahale edilemediğinden dolayı orada yaşayan insanlar ve günü birlik gelen insanlar araçlarını merkezin dışına bırakmak zorunda kalmaktadır. Evet arkadaşlar sizlere Nişantaşı hakkında biraz bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Nişantaşı Restoranları, Nişantaşı Otelleri ve Kafeleri Nişantaşın da Ne Yenir?

Nişantaşında çok lüks restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Nişantaşında lüks eğlence mekanlarının yanı sıra bütün dünya mutfaklarına ait restoranları bulabilirsiniz. Her türlü imkanını Nişantaşın da bulabilirsiniz fakat lüks bir semt olduğundan dolayı fiyat olarak diğer semtlere nazaran daha yüksektir. Çeşitli eğlence mekanlarının yanı sıra çok lüks ve tarihi oteller de konaklama imkanına sahipsiniz konaklama ücretleri biraz yüksek olsa da çeşitli kampanyaları takip ederek daha uygun fiyatlara konaklama imkanına sahipsiniz. Hemen tüm dünya mutfaklarına ait yiyecekleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Nişantaşına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: 34 -34 AS – 34C – 34 BZ  hat numaralı metrobüslere binerek Mecidiyeköy durağından ininiz daha sonra M2 Yenikapı – Hacıosman metro hattına aktarma yaparak Osman bey durağında indikten sonra minibüs ile veya diğer ulaşım araçlarının yanı sıra yürüyüş yaparak da Nişantaşın’a gidebilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel aracınız ile gelmek isterseniz yol üzerinde bulunan Şişli tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Evet değerli İstanbul severler sizlere İstanbul’un en güzel ve en lüks semtlerinden olan Nişantaşı hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Nişantaşı hakkında bazı görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul da diğer gezilecek yerler ile alakalı olarak merak ettiklerinizi sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*