Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Antalya » Noel Baba Müzesi – Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi

Noel Baba Müzesi – Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi

AKdenizin incisi antalyanın en önemli turizm simgelerinden birisi olan noel baba müzesi  hakkında detaylı bilgi ve görseller için makalemizi mutlaka okuyunuz.

Akdenizin incilerinden olan turizm kenti Antalya ile ilgili paylaşımlarımıza hızlıca devam ediyoruz bugun sizlere antalyanın önemli turizm noktalarından olan nole baba müzesini tanıtacağım noel bab müzesi ile ilgili yol tarifi konumu ve giriş ücretinin yanı sıra ilk olarak oluşumu ve tarihi hakkında biraz bilgi vereyim noel baba müzesi Aziz Nikolas hiristiyanların din adamıydı avrupada din adamı kimliği iyice benimsenmiş ve saygı duyulmuş kişilerden birisidir. Aziz Nikolas bir zaman akdenizde yaşamıştır.Burada bir kilise inşa edilmiş ve ibadete açılmıştır. Noel baba noel gecelei geyikleri ile gezip çocuklara hediye dağıtan bir kişi olarak bilirin ve inanılır noel babanın ölümünden sonra bu kiliseye defnedildiği düşünülmektedir bu nedenle noel babanın kemiklerinin bulunduğu kilisede değerli bir yer olanarak kabul edilmiş ve zaman içeirsinde onarımlardan geçirilip müze haline çevrilmiştir. Müzeyi  şuan Türkiye cumhuriyeti kanunları çerçevesinde yönetilmektedir. Özel olarak müze kanunları gereği koruma altına alınmış ve tüm halklara açıktır.

Noel Baba Müzesine Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Çalışma Saatleri Nedir?

Noel baba müzezine kolayca ulaşabilmeniz için sizlere toplu taşıma hakkında bilgi vereceğim. İlk olarak Antalya şehir merkezinden Demre dolmuşları yada dermeye giden otobüslere binmeniz gerekmektedir. Demre otobüslerine finikeden de binmeniz mümkündür. Yada Antalya kaş otobüslerine binip direk olarak müzeye ulaşabilrisiniz. Özel aracınızla gitmek isterseniz aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyip kolayca müzeye ulaşabilirsiniz. Müze Giriş Ücreti Ne Kadar? Müzeye giriş ücreti kişi başı 15 tl dir. Müze Çalışma Saatleri Nedir? Nisan-Ekim ayları arası: 09:00-19.00 Kasım-Mart ayları arası: 08.00-17.00

OKUMALISIN  Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Halk Plajı 9

Noel  Baba Müzesi Fotoğrafları

Noel Baba Müzesi Videosu

Check Also

kemer merkez doğu halk plajı

Kemer Merkez Doğu Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla Kemer Merkez Doğu Halk PlajıKemer Merkez Doğu Halk Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir?Kemer Merkez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir