Odessa Gece Hayatı

Odessa gece hayati nasıl diye merak ettiğimizde direk olarak bodrum ile kıyaslayabiliriz. Oldukça renkli gece hayatına sahip olan bu şehirde, ziyaretçiler oldukça güzel vakitler geçirmekte. Sahil kenarlarında bulunan gece kulüpleri ile muhteşem bir ambiyans yaratan bu mekanlar bir nevi havuz başında parti gibi gelebilir. Odessa gece hayati saat 10’dan itibaran başlayarak, sabah 4 ila 5’e kadar sürebilmektedir. Birbirinden harika olan Odessa gece kulüpleri çoğu zaman tamamıyla doludur yani tıklım tıklım diyebiliriz. Kulüplerdeki konsept daha çok standart bir gece kulübünden ziyade daha fazla eğlence barındırmakta. Özellikle ziyaretçilerine sundukları özel şovlar ile adeta büyüleyici ortamlar yaratmaktalar. Şarkı seçimlerinde ise yabancı şarkılar ve şehrin bağlı olduğu ülke olan Ukrayna şarkıları, Ukrayna gecelerine adeta eşlik eder diyebiliriz.

Ukrayna Odessa Gece Hayatı Fiyatları

Sizi biraz rahatlatmak için söyleyebilirim ki Ukrayna Odessa’da damsız gece kulüplerine rahatlıkla giriş yapabilmektesiniz. Ülkemizde maalesef damsız bir çok yere giriş yapılamamakta. Odessa’da böyle bir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Durun şimdi size açıklayacağım bu şeye gerçekten inanamayacaksınız! Artık gece kulüplerine alınmayan erkek yok, kızlar var. Odessa gece kulüplerinde yeri geldiğinde bazen içeriye hiçbir şekilde bayan ziyaretçi alınmamakta. Nedeni ise, kulübün içerisinde oldukça fazla bayan olmasından kaynaklanıyormuş.

Konumuza dönecek olursak odessa gece hayatı fiyatları demiştik. Gece kulüplerine genellikle girişte ödeyeceğiniz miktar 300 ila 400 Grivna arasındadır. Yani bu rakam TL kuru ile 30-40 lira civarına denk geliyor. İçecek ücretleri ise genellikle kokteyler 75-150 Grivna arasındayken, biralar 40-50 grivna arasında değişmektedir. Bu rakamlar ülkemiz ile kıyaslandığında gerçekten oldukça düşük ve yaşanılabilirlik açısından oldukça rahatlatıcı gözüküyor.

Ukrayna Odessa gece kulüpleri gündüzleri harika bir Beach hizmeti vermekteyken, gece vakitlerinde büyüleyici bir gece kulübü hizmeti vermekteler.

Odessa Gece Hayatı Hakkında Önemli Bilgiler

 • Genellikle gece kulübü çalışanlarının kullanmış oldukları dil İngilizcedir.
 • Kredi kartınız ile bu gece kulüplerinde ödeme yapabilmektesiniz.
 • Ukrayna halkının %90’ı İngilizce bilmemekte. Buna istinaden sizlerinde halk ile konuştuğunuzda Ukraynaca yada Rusça konuşmanızda fayda var.
 • İnsanlar genellikle sarışındır ve esmer olan Türk erkekleri oldukça dikkatlerini çekmekte.
 • İşletmeler genellikle haftanın her günü açıktır ve gün ayrımı yapılmamaktadır. Hafta içi çoklukla sakin geçmektedir.
 • Havuzun yer aldığı bölgelerde sakinlik hakimken, dans pistlerinin ve gösteri alanlarının olduğu yerler çoğunlukla tıka basa dolu olmakta.
 • Dikkat etmeniz gereken bir şeyde locadan, masadan ve gariptir ki sandalyeden bile para almaktadırlar. Kesinlikle gitmeden önce rezerve yapmanızı öneririm.
 • Diyelim 1 şişe viski açtırdık, peki ne kadar ödeyeceğiz? Yaklaşık olarak 200-300 lira civarında bir rakam ödemeniz gerekecektir. Alkol, ülkemize göre oldukça ucuz kalmaktadır.
 • Akşam oldu ve gece kulüplerine doğru yola çıkmak istiyorsunuz; bunun için taksicilere gece kulüplerinin merkezi olan Arcadia’ya gitmek için yaklaşık olarak ödeyeceğiniz rakam 100-150 Grivna arasında olacaktır.

Odessa En İyi Gece Kulüpleri

Şimdi sizlere Odessa gece hayati açıklamalarından ziyade birazdan en iyi gece kulüplerinden bahsedelim. Tabi sizlerde bu mekanlar hakkında biraz bilgili olarak ziyaret ederseniz yararınıza olacak ve belki azda olsa yabancılık çekmeyeceksiniz.

Ibıza Gece Kulübü Odessa

Akıllara hemen Odessa da gece hayatı denildiğine Ibıza gelmektedir. Çünkü bu yer konsepti ve güzelliği ile oldukça ilgi çekmektedir. Gündüzleri ziyaretçilerine harika olan kumsalında deniz, kum, güneş üçlüsünü yaşatıyor ve kendilerine ait restoranları ile harika marifetlerini sergiliyorlar. Gece hayatından ziyade gündüzleri bu işletmeye kafa dinlemek için gidebilirsiniz desem yanlış olmaz.

Bu gece kulübünde genellikle her gece ya konser ya da parti olur. Kesinlikle gitmeden önce internetten gideceğiniz güne ait bir etkinliğin olup olmadığını kontrol ediniz. Biletlerini de internetten aldığınız zaman oldukça fayda sağlayacaktır.

Gündüzleri ziyaretçilerden giriş ücreti almayan bu işletme, şezlong ve locadan kira ücreti almaktadır. İnternet sitelerinden bile ücretlerini ödeyerek alabilirsiniz.

Ibıza gece kulübü alkol fiyatları oldukça uygundur. Fiyatlar ile şu şekilde değişiklilik göstermektedir; Long island 120 Grivna olurken, bira 50 ila 100 Grivna arasında bir fiyata sahiptir. Diyelim bir şişe açtırdık, peki bunun için ne kadar ücret ödeyeceğiz derseniz, yaklaşık olarak 800 ila 1000 Grivna arasında bir fiyat söylüyebilirim.

Itıka Beach Club Odessa

Tüm gece kulüplerinin bulunduğu alandaki gibi Itaka’da Arcadia bölgesinde yer almaktadır. Hatta şöyle belirtmekte fayda var Itaka, Ibıza ve Bono Beach kulüpleri tamı tamına yan yana durmaktalar. Akşam vakitlerinde night clube dönüşen bu işletmeler; gündüzleri deniz, kum ve güneş üçlüsünü yaşatan beach kulüplere dönüşmekteler. Itaka’nın restoranı ise her gün 7/24 aktif bir şekilde hizmete açıktır.

Itaka’nın konsepti tam olarak Ibıza ile birebir aynı diyebiliriz. Gerek fiyat açında, gerekse içerdeki eğlence aktivitelerine. Hatta sizlere fiyatlarda bile pek fazla farklılık olmadığını söylesem yanlışlık olmaz. Lakin Ibıza, Odessa’nın en iyi gece kulübü olma özelliğini taşıdığı için fiyatlar orada biraz daha pahalı olabilmekte. Ibıza’nın genel olarak gerçekleştirdiği konsept konser tarzındadır. Zaten genellikle Odessa’daki tüm mekanlar bu şekilde.

Club Itaka Odessa fiyatları ise şu şekildedir;

 • Alkol fiyatları : Biranın fiyatı tam olarak 50 grivna civarındayken, kokteyler 100 ila 150 grivna arasında değişebilmektedir.
 • Giriş Fiyatı : Bu gece kulübüne girebilmek için yaklaşık olarak ödeyeceğiniz giriş ücreti 200-300 grivna arasındadır.
 • Hizmet saatleri : Sabah 8:00 ila Gece 04:00 arası

Bono Beach Club Odessa

Bu gece kulübümüz ise diğerleri gibi aynı şekilde sahilde yer almakta. Tüm gece kulüplerini dolaştıktan sonra en son Bonu Club’e uğrarsınız. Havuz ve sahillerini rahatlıkla gün içerisinde sorunsuz bir şekilde kullanabilmektesiniz.

Bu kulübe ziyaretçiler pek fazla gitmediği için fiyatlarda da oldukça ekonomik rakamlar görülebilmekte. Yukarda belirttiğimiz iki gece kulübüne oranla Bono Beach daha az ilgi görmekte. Sahilindeki şezlonglara vereceğiniz kira ücreti ise yaklaşık 150-210 grivna civarında.

Bono Beach Gece Kulübü fiyatları ve hizmet saatleri

 • Alkol fiyatları : İçeceğiniz bir biraya yaklaşık olarak 40-50 grivna arasında bir rakam öderken, kokteyllere 100-150 grivna arasında bir fiyat ödeyeceksiniz.
 • Giriş fiyatı : Bono’da eğlenmek için girişte ödeyeceğiniz ücret 200-300 grivna arasındadır. Lakin bu durum tüm kulüplerde konserlere göre değişiklilik göstermektedir.
 • Açılış kapanış saatleri : Ziyaretçilerine 8:00 ile 04:00 arasında hizmet sunmaktadır.

Palladium Club Odessa

Odessa’nın en ekonomik gece kulüplerinden bir tanesidir diyebiliriz. Daha çok yerel bir gece kulübü olan bu kulüpte, eğlence tam olarak 23:00’dan sonra harika bir şekle geliyor.

İçerisinde barındırdığı restoranları ile acıktığınız vakit karnınızı doyurabilir veya biraz kafa dinleyebilirsiniz. Gece 23:00’dan sonra gece kulübüne geçerek buradaki inanılmaz ambiyansa kendinizi kaptırabilirsiniz. Fiyatlar Türkiye ve diğer Odessa gece kulüplerine oranla oldukça ekonomik.

Palladium Club Odessa fiyatları ve hizmet saatleri şu şekilde;

 • Alkol fiyatları : 1 şişe Smirnoff’a vereceğiniz toplam ücret 675 Grivna
 • Giriş Fiyatı : Bu kulüpte eğlenebilmek adına girişte ödeyeceğiniz ücret 200 Grivna ortalamasında.
 • Hizmet Saatleri : Ziyaretçilerine 8:00 ila 04:00 arasında hizmet sunmaktadır.

Ukrayna Odessa Gece Hayatı Dikkat Edilmesi Gereken Konular ve Uyarılar

Bu şehir genellikle sakin ve güvenilirdir. Lakin başınıza gelebilecek birkaç konuyu sizlerle değerlendirmek isteriz. Aşağıdaki noktalara dikkat etmenizde oldukça büyük fayda var

Odessa club resmi herhangi biri:

 • Çılgın taksiciler eve bu taksiciler sizleri ısrarla masaj salonlarına götürmek isteyip, bunun için 100 dolar civarında bir fiyat talep edecekler. Kesinlikle itibar etmeyiniz … Sizlere gösterecekleri broşürlerde adeta manken gibi kızlar yer alacaktır ve bu masaj salonları da hiç düşündüğünüz gibi değil. Sizlere en büyük tavsiyemiz buralarda hiç güvenmediğiniz insanlarla görüşmemenizdir.
 • Hele birde bir rüşvet sevdası var ki almış başını gidiyor buralarda. Kesinlikle polislerden ve dolandırıcılardan uzak durmaya bakın. Burada özellikle dolandırıcılıkta profesyonel kişiler bulunmakta ve hatta birkaç türkü bile çarpmışlar. Sizlere yakınlık gösteren güzellere/erkeklere fazla samimiyet göstermeyin.
 • Sarhoşlar, sarhoşlar, sarhoşlar. Bunlar sizin canınızı geceleri elbette sıkabilir kesinlikle geceleri özellikle hiçbir şekilde bulaşmayın bunlara. Ülkede vodka ucuz olduğundan sapıtmalar oldukça fazla.
 • Rüşvetten bahsetmiştim değilmi? Evet yine polisler! Sizlerden pasaportunuzu isterler durup dururken ve amaçları zaten bellidir, rüşvet. Sizlerden genellikle 50-100 dolar civarında bir rakam talep edeceklerdir ve sizlerde pazarlık ile bunu 3-5 dolar vererek kurtulabilirsiniz.
 • Ulaşım için sizlere tavsiye verebileceğimiz bir diğer konu ise UBER. Bu uygulama sayesinde daha da ekonomik bir şekilde ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. UBER hakkında detaylı bir araştırmayı internetten yapmanızı öneririm.

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

1 yorum

 1. yazınızdakı heryere gittik ve sırasıyla gördük çok harikaydı. Odessa gece hayatı çok iyi garsonlar ve havalımanı dışında işine gelmiyen ingilizce ya konuşmuyor ya bilmiyor. fıyatlar çok iyi , biz 2-3 gunluk tatili dolu gerçirmek için ve toplantı için tercüman tuttuk.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*