olympos teleferik
olympos teleferik

Olympos Teleferik – Nerededir? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ne Kadar? Yol Tarifi

Turizm kenti olan Antalya da mutlaka görülmesi gereken Olympos teleferik ile ilgili detaylı bilgi ve görselleri makalemizde bulabilirsiniz.

Turizm şehirlerimizden en  önemlilerinden birisi olan Antalya  Son yıllarda turizm e oldukça önem verip zaten turizm canlı olan şehri daha da canlandırma için harika projeler yapmakta bunlardan biriside Olympos teleferik projesidir. Olympos teleferik antalyanın kemer ilçesinde Çamyuva ve Tekirova arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak deniz seviyesinden 800 metre kadar yüksektir. Dünyadaki teleferikler arasında en uzun olanlarından birisidir.  Olympos teleferik  yaklaşık olarak uzunluğu beş kilometre kadardır. Olympos teleferik seksen kişi kapasitelidir ve iki kabinden oluşmaktadır. Olympos teleferik insanları deniz seviyesinden alıp zirveye çıkarıyor buda demek oluyor ki sabah denize girip akşama doğruda teleferik ile dağın zirvesine çıkıp kartopu  oynamanız mümkündür. Sizlere erkenden kalkış noktasına gidip cam kenarlarını kapmanızı öneriyorum aksi halde manzarayı azda olsa kaçırmış olacaksınız o nedenle herkesten erken davranmanızı öneriyorum. Bu sayede harika fotoğraflar çekebilir takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Olympos teleferik’e Nasıl Gidilir? Ücreti Ne Kadar? Çalışma Saatleri Nelerdir?

Olympos’a gidebilmek için ya şahsi aracınızı kullanmalısınız yada dolmuş hatlarını Olympos’a giden dolmuş hatları şöyledir. KC71, KC71A, KM61, 504, 504 A, 600 A, TK92, KL08, UC11, UC 11A, TK 36, DK 38, VC 57, VC 59. Antalya da bulunduğunuz yerden Olympos’a gidebilmeniz için bu dolmuşları kullanmalısınız. Ya da kendi aracınız ile gidecekseniz aşağıda eklediğim harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz. Olympos ücreti ne kadar? Olympos biniş ücreti öğrenci ve sivil olmak üzere değişiklik göstermektedir buda 40 ile 50 tl arasında değişiklik gösterir. Olympos çalışma saatleri nelerdir? Yaz döneminde (1 Haziran – 31 Ekim) : 09.00 – 19.00 saatleri arası Kış döneminde (1 Kasım – 31 Mayıs) : 09.30 – 17.00 saatleri arasındadır.

Olympos Teleferik Resimleri

 

Olympos  Teleferik  Videosu

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir