Ordu Boztepe, Teleferik Hattı ve Güncel Fiyatları

Ordu, karadeniz bölgesinin en şirin ilçelerinin başında geliyor. Orta karadenizde yer alan Ordu, doğal güzellikleri, boztepe teleferik hattı, sahili, yayları ve kültür turları ile turizm potansiyelini gün geçtikçe arttırıyor. Bu makalemde, Ordu’ya yolu düşen hemen hemen herkesin kullandığı Boztepe Teleferik Hattı hakkında genel bilgiler ve 2018 güncel bilet fiyatlarını sizlerle paylaşacağım.

Ordu teleferik hattı, sahil bölgesi ile il merkezinin en yüksek bölgesi olan Boztepe’yi birbirine bağlıyor. Teleferik hattının toplam uzunluğu 2350 metre’dir ve hem acilden hem de Boztepe’den ikili halde sefer işletilmektedir. oldukça yoğun bir turist ilgili göre teleferik hattı ile yolculuk ortalama 10 dakika sürmektedir. teleferik hattında yer alan vagonlar, Ordu’nun ilçeleri ile isimlendirilmiştir. Görevliler gözetiminde teleferiğe binen ziyaretçiler, teleferik yolculuğu sırasında karadeniz müzikleri eşliğinde eşsiz manzaranın seyir keyfini sürdürmektedirler. Kabinler 8 kişiliktir. Toplam 28 kabin bulunmaktadır.

Ordu Boztepe Teleferik Saatleri

Teleferik hattında yaz ve kış saatleri uygulanıyor. Akşam da seferler düzenleniyor. Kışın Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 10.00-21.00 ile Cuma ve Cumartesi günleri 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriliyor.

Yazın ise hafta içi ve hafta sonu 09.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ordu Boztepe Teleferik Ücretleri

Ordu teleferiği iki türlü ve farklı bir şekilde ücretlendiriliyor.

Gidiş Dönüş:

  • Tam: 10 TL
  • Öğrenci: 8 TL

Tek Yön:

  • Tam: 6
  • Öğrenci: 5

Gidiş dönüş olarak almanız durumunda tam bilet 10 TL olarak sunuluyor. Öğrenciler için 8 TL olan çift yönlü bilet, tek yön olarak almanız durumunda ise  normal 6 TL, öğrenci için 5 TL olarak ücretlendirilmektedir. 0-6 yaş arasındaki çocuklar ise teleferikten ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Boztepe’de neler yapılabilir?

Güzel bir kahvaltı yapılabilir, et yenilebilir, yamaç paraşütü yapılabilir, piknik yapılabilir… Bu konuda seçeceğiniz oldukça çok. Üstelik Ordu’da konaklamak için Boztepe’de yer alan otelleri de tercih edebilirsiniz. Boztepe’nin manzarası tam olarak Ordu ve Karadenize dönük olduğu için, sisli olmadıkça eşsiz bir doğa görünümü sizi bekliyor diyebiliriz. Yamaç paraşütü fiyatı 250 TL olup, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ordu’da yamaç paraşütü, yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir ve sahile iniş yapılmaktadır.

Teleferik tercihe etmeyenler aşağıdaki alternatifler ile bölgeye ulaşabilir. Araç yoludur. 8 ile 9 kilometre arası olan mesafe yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Alternatif güzergahları haritadan bulabilirsiniz. Yön tabelaları şehir boyunca mevcuttur. Karadeniz sahil yolu üzerinden Samsun ya da Trabzon tarafından gelirken Ordu içinde rahatlıkla Boztepe’ye aracınızla çıkıp bir soluklanabilirsiniz.

Ordu Boztepe’de Konaklama

Boztepe’de konaklamak için farklı alternatifler mevcut. Aşağıda tesislerin listesini görebilirsiniz:

Akamoy Otel: Akamoy otel, 8 dönüm arazi içerisine yapılmış 9 dublex daire ile müşterilerini ağırlamaktadır. Müşterilerine yamaç paraşütü ve treking etkinlikleri sunmaktadır. Düğün, kutlama ve etkinlik gibi seçenekleri de müşterilerine sunan otele, aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz:

Adres: Boztepe Mahallesi, Devecik Mevkii No:20, 52100 Altınordu/Ordu
Telefon: (0452) 505 05 55

Radisson Blu Hotel: Ordu’nun en yeni konaklama tesislerinden biridir. 250 TL civarı fiyatlarla iyi bir hizmet alıp bura da konaklayabilirsiniz. Tesis içinde 130 civarı oda ve lüks suits bulunmaktadır. Aşağıdaki bilgilerle kendilerine ulaşabilirsiniz:

Nizamettin Mah.Boztepe Küme Evleri Mevkii No:54/1 Ordu Türkiye
+ 90 452 6666888

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir