Anasayfa » GEZİLECEK YERLER » Ordu Hoynat Adası Nerede? Nasıl Gidilir?

Ordu Hoynat Adası Nerede? Nasıl Gidilir?

Ordu son yıllarda yaptığı akıllı yatırımlar ve büyükşehir olmanın getirdiği ek avantajlarla turizm alanında gelişen şehirlerin başında geliyor. Özellikle perşembe sahil yolunun turizm amaçlı kullanımı gün geçtikçe artıyor. Karadeniz sahil yolunun iç kısımdan sürmesi sayesinde, perşembe sahil yolu eşsiz manzarası eşliğinde manzara severlerin hizmetine sunulmuş durumda. Bu güzergah üzerinde yer alan Ordu Hoynat Adası, deniz içinde adeta eşsiz bir mücevher edasıyla misafirlerini selamlıyor diyebiliriz.

Ordu Hoynat Adası Kuş Cenneti Efsanesi

Ada hakkında birçok farklı efsane halk arasında anlatılıyor. Ben efsaneler yerine günümüz durumuna odaklanma taraftarıyım. Ada sahil yoluna 100 metre açıkta yer almaktadır. Yüzülerek kolaylıkla ulaşılabiliyor. Çaka mevkiindeki tünel ile aynı hizada yol kenarından kolaylıkla seyir yapılabiliyor. Adayı izleyenlerin dikkatini kuş sürüleri çekecektir. Bunlar telefi karabatak denilen bir tür ve bu adaya yumurtluyorlar. Bu nedenle ada koruma altında.

Hoynat adasının üzerinde hafif keşif gezileri yapabilir, hemen yanındaki taşlık plajda inanılmaz güzel bir denizde yüzebilirsiniz. Karadenizin genelinde yer alan kumlu-çamurlu su problemi bu noktada bulunmuyor. Ben yüzerken oldukça keyif aldım diyebilirim. Yüzmek için tünelin Ordu tarafında hemen somla yer alan seyir tepesinin yanından dik bir iniş yapmanız gerekiyor. Saklı bir yer gibi duran bu bölgede, bilenler için eşsiz bir kamp ve konaklama imkanı da var.

Hoynat Adası’na nasıl gidilir?

Adaya iki türlü ulaşım imkanı var. Perşembe sahil yolunun Fatsa tarafından geliyorsanız, tünel görene kadar doya doya manzara izleyin ve tünelin çıkışında hemen sola aracınızı park edin. Hoynat adası karşınızda! Ordu tarafından gelenler ise sessiz cennet Perşembe ilçesinden biraz Fatsa tarafına araç sürmeliler. tüneli gördüğünüz anda sağa çekin ve bu güzel karadeniz manzarasını mutlaka görün.

OKUMALISIN  Gençlik Merkezi Önü Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Kaçırmayın!

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı

Akdeniz sahillerinin en özel noktalarından birisi olan Belek Halk Plajı, insanların doğayla baş başa kalarak ...