Ortaköy Cami-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Yol Tarifi

Şuraya Atla

Büyük mecidiye cami boğazın incisinin en güzel görselleri ve hakkında detaylı bilgi için makaleyi okuyunuz.

Ortaköy cami  büyük mecidiye cami İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde Ortaköy’de denize sıfır olarak inşa edilmiş İstanbul’un önemli görselleri arasında yerini almış çok değerli bir camidir. Ortaköy çok lüks bir semte olmasına rağmen cami oraya çok farklı bir hava katmaktadır Ortaköy cami bugünkü adıyla büyük mecidiye cami olarak bilinir cami sultan Abdülmecit tarafından 1853 yılında yaptırılmıştır oldukça zarif bir yapıya Osmanlı mimarisinin sahiptir boğazın incisi olarak da adlandırılır gerçekten de boğazın en güzel görüntüsü görüntülerinden birisidir çok değişik açılardan fotoğraf para çekilmiş ve pano haline getirilmiştir dünyada bir çok resme ressam tarafından bu cami ve köprü resme alınmıştır 2011 2014 yılları arasında yaklaşık üç yıl süren Restorasyon çalışmalarını alınmış 6 Haziran 2014 tarihinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrardan ibadete açılmıştır.

Ortaköy cami yine nasıl gidilir?

Ortaköy’ün incisi olan Ortaköy camine en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Ortaköy camine toplu taşıma araçları ile gidebilmeniz için Beşiktaş’a giden bütün otobüsleri kullanabilirsiniz.Yine aynı şekilde bulunduğunuz yerden Beşiktaş’a giden dolmuşları da kullanabilirsiniz. Dolmuştan yada otobüsten indikten sonra kumpircilerin önünden geçip camiye ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Ortaköy camine özel aracınız ile gitmek isterseniz köprüden önce son çıkış olan Beşiktaş’dan çıkınız yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

evet değerli İstanbul severler sizlere Ortaköy’ün incisi olan cami hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. Aşağıda cami ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve görüşlerinizi de yorumlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İstanbul hakkında diğer gezilecek yerler ile ilgili her türlü detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz.

Ortaköy Cami Resimleri

Ortaköy Cami Videosu

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir