Paşabağ Vadisi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti

Yine bir Nevşehir incisinden sizlere bahsedeceğim ülkemizde ne böyle güzellikler ile dolu bir şehir olduğu için oldukça şanslıyız fakat hala bu güzellikleri görmemiş olanlar için geç değil Nevşehir de bulunan en önemli gezilecek yerlerden birisi olan Paşabağ vadisinden sizlere bahsedeceğim. Zelve vadisinden sizlere bahsetmiştik işte Zelve vadisine gitmeden önce bu güzel vadiden geçiyorsunuz. Bu güzel vadi daha çok alışveriş imkanları ile ön plana çıkmaktadır. Vadinin içerisinde çeşitli peri bacaları bulunmaktadır. Vadinin içerisinde çok güzel vakit geçireceksiniz, peri bacalarının arasından o güzel havaya kendinizi kaptırıp yürürken yöresel ürünler ile göz şenliği yaşayacaksınız. Eski çağlarda bu yerin özelliği Rahipler ve din adamlarının inzivaya çekildiği yer olarak bilinmesidir. Şimdilerde ise ülkemizin turizmine önemli katkılarda bulan en önemli yerlerden birisi haline gelmiştir. Lafı çok fazla uzatmadan buraya ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizlere aktarayım.

Paşabağ Vadisine Nasıl Gidilir?

Nevşehir de bulunan en güzel vadilerden Paşabağ vadisi Nevşehir şehir merkezine toplamda 30 km kadar uzaklıktadır. Özel aracınız ile gelecekseniz Uçhisar ve Göreme istikametine doğru yola çıktıktan sonra Paşabaş istikametine doğru ilerleyiniz yollarda bulunan tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak gelmek isterseniz; Şehir merkezinden kalkan Paşabağ vadisine giden otobüs, minibüs ve tur araçları ile buraya gelebilirisiniz.

Paşabağ Vadisi giriş Ücreti ve Konaklama Olanakları

Paşabağ vadisine giriş ücreti 10 TL’dir. Paşabağ vadisi konaklama olanakları ise vadi koruma altında olduğu için vadi içerisinde konaklama imkanı yoktur. Ama yakınlarda bir çok otel, pansiyon gibi yerlerde konaklayabilirsiniz. Konaklama ücretleri ise ortalama olarak 100 TL ile 300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Erken rezervasyon ve çeşitli imkanları takip ederek daha uygun fiyatlar ile konaklayabilirsiniz.

Evet değerli tatilciler Nevşehir de bulunan en güzel vadilerden olan Paşabağ vadisi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Aşağıda Paşabağ vadisi ile ilgili çeşitli görseller bulabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Nevşehir de diğer gezilecek yerler ile alakalı bizleri takip etmeye devam ediniz

Paşabağ Vadisi Fotoğrafları

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*