Ana Sayfa » GEZİ FİKİRLERİ » Pasaport nereden alınır?
pasaport-nereden-alinir

Pasaport nereden alınır?

Pasaport almanızı kolaylaştıracak önemli ipuçları için makalemizi okuyunuz. Pasaportunuzu kolayca çıkarın.

Ülkeler arasında giriş çıkışlarda kullanılan önemli takip araçlarından birisi olan pasaport. Yurt dışına çıkacaklar için bazen korkulu rüya olmaktadır. Sizlerin pasaport alımlarını en kolay şekilde yapabilmeniz için pasaport nereden nasıl alınır gibi soruları sizlere cevaplayacağım.

Nereden Pasaport Alırım?

Pasaport alabilmek için ilk olarak eğer normal bir vatandaş alacaksa il veya ilçe emniyet müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir. Eğer yeşil pasaport için başvuracaksanız il emniyet müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir. İlçe veya il emniyet müdürlüklerine gitmeden önce epasaport.gov.tr adresinden mutlaka sıra almalısınız aksi halde pasaport başvurusunda bulunamazsınız. Bu nedenle ilk olarak web site üzerinde gideceğiniz size en yakın ilçe veya il emniyet müdürlüklerini belirlemeniz gerekmektedir. Diyelim site üzerinden sıranızı aldınız daha sonra yeşil pasaport başvurusu için gerekli belgeler , normal bireyler için pasaport başvuru belgeleri hizmet pasaportu  başvurusu için gerekli belgeler ve diplomatik pasaport başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayıp internet üzerinden aldığınız gün ve tarihte başvuru belgelerinizi yanınızda bulundurmalısınız aksi halde sürekli olarak git gel yaparsınız bunu önlemek açısından ben sizlere başvuruda yanınızda olması gereken evrakları site üzerinde makale şeklinde paylaştım bu makalemde başvuru için gerekli belgeler yazısının üzerine tıklayıp direk olarak makaleye yönlenebilirsiniz oradan evrakları öğrenebilirsiniz.

Pasaport çeşitleri ve gerekli evraklar

Umumi Pasaprt (bordo) için gerekli evraklar

Hususi pasaport (yeşil) için gerekli evraklar

Hizmet pasaportu (gri) için gerekli evraklar

OKUMALISIN  İBB Sosyal Tesisler-İftar Menüsü-İftar Fiyatları

Check Also

güneydoğu asya gezmek için güvenli mi

Güneydoğu Asya Seyahat Etmek İçin Güvenli mi ?

Şuraya Atla Güneydoğu Asya Güvenli mi?Güneydoğu Asya’da Güvende Kalmanın YollarıGüneydoğu Asya Yemekleri Güvenli mi?Güneydoğu Asya’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir