Poyrazköy Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

Poyrazköy plajı Beykoz da bulunan ender güzelliklere sahip plajlardan birisidir. Beykoz halkı ve çevre ilçelerdeki vatandaşların yoğunlukla ziyaret ettiği plaj olan Poyrazköy plajı denizin oldukça sakin ve temizliğiyle ön plana çıkmaktadır. İstanbul’un kalabalık olmasından dolayı şehirde genel olarak bir plaj sıkıntısı var yoğun kalabalık ve şehir merkezine yakın olan plajlarda temizlik sıkıntısı yaşanmaktadır. Ekiplerin sürekli çalışmalarına ağmen şehir merkezine yakın olan plajlarda temizlik bir türlü başarılamamıştır. Bu nedenle imkanı olan İstanbul halkı denize girmek için yüzlerce kilometre uzaklara gidip daha sakin ve temiz deniz aramaktadır. Bu duruma nazaran Poyrazköy plajı diğer  şehir plajlarına göre daha temiz ve düzenlidir. Poyrazköy plajı anadolu yakasında Beykoz ilesinde hemen köprünün çıkışında yer almaktadır. Boğaza farklı bir güzellik katan Poyrazköy plajı boğaza karşı deniz sefası yapmak isteyenlerin vazgeçilmez plajlarından birisi haline gelmiştir. Üstelik Plaj içerisinde çeşitli imkanlar vardır bunlar şezlong ve şemsiye kiralamanın yanı sıra büfe ve kafeterya gibi imkanlardan faydalanmanız da mümkündür.Kısacası İstanbul Beykoz ilçesi ve çevresinde yaşıyorsanız Poyrazköy plajını sizlere önerebilirim gayet güzel ve temiz olmakla bilikte ulaşımı da oldukça kolaydır. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere Poyrazköy plajına ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Poyrazköy Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul Beykoz da bulunan en güzel ve sakin plajlarımızdan birisi olan Poyrazköy plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Poyrazköy plajına en kolay ulaşım şekli Beykoz ilçe merkezine ulaştıktan sonra merkezden geçen Poyraz köy dolmuş ve otobüsleri kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında da Kadıköy den kalkan tekneler ile de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.  Poyrazköy’e giden İETT 135 hat numaralı otobüsü kullanarak kolayca plaja ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Özel araç ile gitmek isteyenlerin ilk olarak Beykoz ilçe merkezine girdikten sonra merkezde bulunan Poyrazköy tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilir. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Poyrazköy Plajı Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Poyrazköy plajına giriş ücreti oldukça düşüktür. Plaja giriş ücreti 2018 yılı için sadece  10 TL dir. Böyle güzel ve şehre yakın plajın 10 TL olası İstanbul halkı için güzel bir şanstır. Plajın çalışma saatlerine değinecek olursa çalışma saatleri 06:30ile 18:00 saatleri arasındadır. Beykoz da ve İstanbul da bulunan en güzel plajlardan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam ediniz. Yorumlar üzerinden soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Aşağıda Poyrazköy plajı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz.  Herkese iyi eğlenceler dilerim.

  • Otopark ücreti 10₺ alıyorlar.
  • Plaj girişi 10 ₺
  •  2 şezlong 1 şemsiyeye 30₺

Poyrazköy Plajı Fotoğrafları

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

One comment

  1. Avatar

    Sitenizi Cumartesi ziyaret ettim Pazar günü plaja gittim öncesinde ön bilgi almama rağmen ne ben ne ailem ne de oradaki insanların %90’ı memnun kalmadık.. Tek kelimeyle iğrenç, rezalet bir plaj servis şoförünün söyledikleriyle plajdaki ortam tamamen tutarsız, öncesinde rezervasyon yaptırmak adına aradığımızda çok odun insanlarla muhattap olmuştum biraz şoförün samimiyetine güvenip gitme kararı aldım ama… Keşke gitmeseydim ne verdiğimiz paraya değdi ne de yorulmamıza. Deniz ziyadesiyle pis yosun ve kayalıklarla kaplı sadece bir bölümünde kuma denk gelebilirsiniz ki oraya varana kadar da ayaklar bacaklar zedeleniyor.. Tuvaletlerinin pisliğinden hiç bahsetmek istemiyorum. Heleki erkeklerin botlarla, deniz bisikletleriyle kadınlar bölümünde dolaşması anons yapılmasına rağmen sallamaması karışık ve bayanlar bölümü sözde ayrılmış herkes birbirine rahatlıkla görebilir.. Şezlongdur şemsiyedir pislik dolu olmasına rağmen paralı, kumlarda camlar var, köpek de mevcut denizde :)) Gemiler de iskele gibi dibimizde. Tamamen bize zarar vermiş olan bir gün geçirdik denizden mikrop kapmamış olanlar şükretmeli.. Şiddetle önermiyorum gidip gününüzü rezalete dönüştürmeyin keşke bizde yorumları dikkate almayıp şoföre kanmayıp gitmeseydik… Bide bu kadar rezalete rağmen servis şoförünün “memnun kalan çok oldu” demesi yok mu Aman Allahım sağsağlim kimseyle kavga etmeden eve döndüm ya.. Şükür!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir