Riva Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

riva
riva

İstanbul da deniz, kum, güneş, doğa, sakinlik ve güzellik denilince akla gelen yerlerin başında gelir Beykoz Riva İstanbul’un en lüks yaşam alanlarından olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Böyle lüks yaşama alanına da Riva plajı gibi bir plaj yakışırdı tabi ki, Riva plajı İstanbul’un en gözde plajlarından birisidir. Oldukça eğlenceli ve tertemiz bir plajdır. Uzmanlar tarafından Riva plajı İstanbul da denize girebileceğiniz en temiz bölgelerden birisi olarak gösterilmektedir. Riva plajında her türlü imkanı bulabilirsiniz yeme içme olsun eğlence olsun oldukça fazla imkana sahip eğlenceli bir plajdır. Riva plajı Karadeniz de bulunduğu için yüzerken biraz dikkatli olmanız gerekir Karadeniz dalgaları Marmara ve ege denizine göre daha sert, daha hırçındır. Bu nedenle cankurtaranların sözünden çıkmamanızı sizlere şiddetle öneririm. Ayrıca küçük çocuklarınız varsa da kendi başlarına denize girmelerine izin vermemelisiniz. Plajın özelliklerine devam edelim. Riva plajında şezlong ve şemsiye de kiralamanız mümkündür. Plaja isterseniz kendi yiyeceğinizi getirebilir isterseniz de orada bulunan büfe ve kafeteryalardan yiyecek içerecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Deniz, kum ve piknik üçlüsünü bir arada en güzel şekilde yaşayabileceğiniz yerlerden birisidir Riva plajı. Konum itibarı ile ulaşımı oldukça kolay İstanbul’un her bölgesine yakın ve ulaşım araçlarının sürekli olarak bulunduğu bir yerdir. Sadece deniz için değil sahil boyu güzel bir gezinti için de buraya gelebilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan sizlere ulaşım, giriş ücreti ve ziyaret saatleri ile ilgili önemli bilgileri aktarayım.

Riva Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en nezih, en gözde plajlarından birisi olan Riva plajına en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Riva plajına toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin ilk olarak Beykoz merkeze ulaştıktan sonra İETT 137 hat numaralı otobüsler ve Riva minibüsleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Riva plajına özel araçları ile gitmek isteyenlerin Beykoz girişinden girdikten sonra şehir merkezinde bulunan tabelaları takip ederek Riva’ya gidebilirsiniz. Otoban ve E-5 üzerinde köprüyü geçtikten hemen sonra Beykoz tabelalarından yoldan ayrılınız daha sonra önünüze çıkacak Riva tabelalarını takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklediğim harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Riva Plajı, Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Böyle güzelliklere sahip İstanbul’un en nezih plajlarından birisi olan Riva plajına Giriş Ücreti 5 TL‘dir. Ayrıca şezlong ücreti 5 TL. Şemsiye ücreti 7.5 TL‘dir. Gördüğünüz gibi plajda ücretler oldukça uygundur. Ziyaret saatlerine değinecek olursak Gün başlangıcı ile başlar akşam kararana kadar plaja girmeniz mümkündür fakat oradaki işletme giriş saatlerinde değişiklik yapabilir. Değerli tatilciler İstanbul da bulunan en güzel plajlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizi takip etmeye devam ediniz. Yorumlar üzerinden soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz ayrıca aşağıda plaj ile ilgili çeşitli görselleride bulabilirsiniz. Herkesin iyi bir tatil geçirmesi dileğiyle hoşçakalın.

Riva Plajı Resimleri


uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

4 yorum

    • Bugün gittim.Bayanlara özel yer yok.küçük çocuklardan para alınmıyor.kişi başı 6 tl.araba için ayrıca 10 tl alınıyor.mangal yakilmiyor.sezlong ve şemsiye ayrıca ücretli.ayrıca şimdiye dek gittiğim en pis plajlardan biri.aldığı ücreti kesinlikle haketmiyor.heryer çöp.denizin içi bile.kabinleri hiç sormayın…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*