Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Rize Ayder Yaylası- Nasıl Gidilir? Nerededir? Yol Tarifi

Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Rize » Rize Ayder Yaylası- Nasıl Gidilir? Nerededir? Yol Tarifi

Ayder yaylası rizenin en gözde mekanlarından birisidir. Rizeyi ilimizi öne çıkaran en önemli unsurlardan birisidir. Yüksek rakıma sahip olan ayder yaylası tamamen turizm bölgesi haline gelmiştir. Oteller, pansiyonlar ve köy evleri inşa edilmiş buna restoranlarda eklenmiş tamamen bir turizm bölgesi haline gemiştir. Rizeye önemli bir ekonomik katkıda bulunan ayder yaylası çok kısa bir zaman içerisinde parlamıştır. Ayder yerli halk tarafından çok eski tarihden beri yayla olarak kulanılmaktadır rizenin önde gelen isimleri tarafından ayder yaylası çeşitli reklam yollarıyla diğer bölgelerdeki insanlarımıza duyurulmuş ve turizm bölgesi haline gelmiştir. Rize ayderde konaklama ve yeme içme fiyatları tabi turizm bölgesi olması nedeniyle biraz merkeze nazaran yüksektir ama insanlar o doğa harikası yaylada konaklamanın ve yeme içmenin buna fazlasıyla değeceğine inanıyorlar. Ayder yaylasında yaz kış yaşam sürekli olarak devam etmektedir. Kış aylarında rize belediyesi tarafından sürekli olarak kontrol altında tutulup yolları sürekli açılmaktadır yani kış aylarında da ayder yaylasını ziyaret etmeniz mümkündür.

Aydere nasıl gidilir ?

Rize aydere trabzon tarafından açıklayacak olur isek rizeye doğru araçla yola çıkıp rizenin pazar ilçesini geçtikden sonra çamlıhemşine doğru sağdan sahil yolundan ayrılınca bizi  o yol direk olarak aydere götürmektedir. Toplu taşıma kullanacak isek Trabzondan rize arabalarına yada artiv arabasına binip rize pazar ilçesine gelmelisiniz pazardan aydere direk olarak çalışan dolmuş hatları vardır buradan da aydere çok kolay şekilde gidebilirsiniz yine dönüşte aynı şekilde olacaktır.

Ayder Resimleri

Evet arkadaşlar sizlere rize ayder yaylası hakkında bilgi vermeye çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir o değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz arkadaşlar şimdi sizleri en güzel rize ayder resimleri ile baş başa bırakıyorum.

Rize Ayder Yaylası- Nasıl Gidilir? Nerededir? Yol Tarifi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bozcaada Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerler – Oteller – Vapur Saatleri Gölyazı Köyü Bursa- Gölyazı Köyüne Nasıl Gidilir? St. Hilarion Kalesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Ziyaret Saatleri-Giriş Ücreti Kumbaba Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri Sapanca Gölü-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama- Yeme İçme- Oteller İBB Sosyal Tesisler İftar Menüsü-Menü Fiyatları 2017

  FACEBOOK'TA BİZ

  TemaFabrika

  İzinsiz resim veya içeriklerimiz kullanılamaz. Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

  Tatil Fırsatları, Tatil Yerleri ve Tanıtımları - Tüm Hakları Saklıdır

  projeksiyon perdesi---- Olympos Divasa Hotel---- nerede---- stainless steel plate----