Rize Ziraat Botanik Çay Bahçesi – Nasıl Giderim? Nerede? Çay Fiyatları

Rize’ye gelipte çay içmeden veya hediye çay almadan dönmek olmaz. Rize de en güzel çayın demlendiği yerlerden bir tanesi de Çaykur’un işletmiş olduğu Rize ziraat botanik çay bahçesidir. Burada en taze çayı bulmanız mümkündür. Kullanılan çaylar Çaykur’un birinci sınıf olarak ürettiği turist çayıdır.Rize ziraat botanik çay bahçesi Rize merkezine 1 km kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Harika manzara ve doğal bir ortam eşliğinde orada çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sadece bardak çay değil toplu halde gidildiğinde semaverde çayınızı kişi sayınıza göre yaptırabilir o şekilde çayınızı içebilirsiniz. Yeme içme olarak sadece atıştırmalık yemeniz mümkündür. Çayınızı içtikten sonra sevdiklerinize hediye çay almayı sakın unutmayın.

Rize ziraat botanik çay bahçesi fiyatları

Botanik bahçede çay fiyatları oldukça uygundur kar amacı gütmeden tanıtım amaçlı kurulduğu için bardak çay fiyatı 0.50 kuruş olarak semaverler 5, 10, 15 TL olarak kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Rize botanik çay bahçesine nasıl gidilir?

toplu taşıma ile: toplu taşıma araçları ile botanik bahçeye rize eski cami arkasından kalkan dosma dolmuşlarına binerek botanik çay bahçesine ulaşabilirsiniz.

Özel aracınız ile: Özel araç ile rize Ataturk heykeli ve merkez caminin sağından yukarıya direk olarak çıkınca yol bitiminden tam sağ yapıp devam ettikten sonra botanik bahçeye ulaşabilirsiniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyiniz.

Rize Ziraat Botanik Çay Bahçesi Fotoğrafları

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*