ronepark-tarihi

Rönepark Yeşilköy-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Yol Tarifi-Kahvaltı Fiyatları

Şuraya Atla

İstanbullular için yine harika bir yerden sizlere bahsedeceğim. İstanbul Bakırköy Yeşilköy’de kurulan en güzel parklardan birisi olan Rönepark İstanbullulara hafta sonları eşsiz güzelliklerin yanında huzur dolu sakinlik ve temiz sunmaktadır. Yerli ve yabancı olmak üzere binlerse insan burayı özellikle hafta sonları ziyaret etmektedir. Bu güzel yerde huzur içerisinde yemek için ve özellikle kahvaltı için oldukça fazla talep var. Son yıllarda daha ciddi yatırımlarla beraber hak ettiği değer bulan Rönepark Yeşilköy, harika bir doğa sunuyor. Daha iyi yeşil yerler, ağaçlar, kuşların o mest eden sesi ve her türlü aktivite burada. Rönepark aynı zamanda yaz düğünlerinin de vazgeçilmesi. Kır düğünü olarak geçen bu özel yer, kadınlarında dikkatlerinden kaçmıyor. Bazen şehrin stresinden ve kalabalığından dolayı sıkılan insanlar böyle temiz nefes alınacak yerlerin yapılması ile birlikte huzura kavuşmaktadır. Biraz olsun rahatlıyor ve iş stresi kalabalıktan dolayı insanlarda biriken stresi biraz olsun atmasına neden oluyor. Böyle güzel yerlerin devamını dileyerek sizlere ulaşım, kahvaltı gibi önemli bilgileri vereyim.

Rönepark Yeşilköy’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en güzel ve en sakin yerlerinden  birisi olan Rönepark da huzur dolu sakinlik ve harika bir kahvaltı için en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşım araçları ile ulaşım şekilleri: Rönepark’a toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin metrobüs ile yenibosnaya geldikten sonra yeşilkoye giden minibüsleri ve otobüsleri kullanabilirler duraklardan hareket eden otobüs ve minibüs hatlarını okuyarak binebilirsiniz. Yine Avcılar tarafından gelecek olanlarında en kolay yeşilköy minibüslerini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel araç ile ulaşım şekilleri:  İlk olarak E-5 karayolundan Florya yönüne doğru ayrıldıktan sonra devam ediniz. Ve Florya’ya girdikten sonra yeşilköy caddesine doğru devam ediniz. Cadde üzerinde tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

 

Kahvaltı Yerleri ve Kahvaltı Fiyatları

Rönepark’ın içerisinde kahvaltı ve yemek yiyebileceğiniz bir çok restoran ve kahvaltı yerleri bulunmaktadır. Buralarda sabah kahvaltı ve öğlen yemeğinizi rahatlıkla yiyebilirsiniz. Kahvaltı fiyatları kişi başı olarak ortalama 20 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yine yemek fiyatları da ortalama olarak 15 TL ile 50 TL arasında güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Değerli İstanbul severler İstanbul da en güzel yerlerden birisini sizlere tanıtmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. İstanbul hakkında daha fazla gezilecek yer için bizi takip ediniz. Aşağıda Rönepark ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Rönepark hakkında yorumlar üzerinden merak ettiğiniz sorularınızı sorabilirsiniz. Değerli yorumlarınız da bırakmayı unutmayınız. Herkese bol huzurlu ve eğlenceli vakitler dilerim.

Rönepark Yeşilköy Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir