Sahil Antalya Yaşam Parkı 2

Antalya’nın sahil kısımlarının neredeyse tamamı doğal plajlardan oluşmaktadır. Sahil Antalya Yaşam Parkı 2 de bunlardan birisi olup içerisinde plajın haricinde farklı bölümler de bulunmaktadır. Antalya kent merkezine oldukça yakın bir konumda olan plajın genel yapısı çakıllıdır. Çakılların deniz dibinde de yer alması, deniz suyunun bulanmaması için çok önemlidir. Dalgalar ve insan yoğunluğu olmasına karşın deniz suyu sürekli temiz görünür. İnsanlar temiz suya deniz gözlüğü ile dalış yaparak dipteki balıkları ve diğer canlıları rahatlıkla izleyebilirler. İnsanların rahat bir şekilde burada zaman geçirmeleri için belediye tarafından bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeler kapsamında plaja tuvalet, engelli tuvaleti, giyinme kabini ve duş gibi çok önemli alanlar eklenmiştir. İnsanlar buralardan ücretsiz olarak yararlanabilir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 2, kent merkezine yakın olması ve hemen yanındaki yaşam parkından dolayı insanlar tarafından çok fazla tercih edilir. Bundan dolayı hafta sonları burası çok yoğundur. Zamanı müsait olan kişiler hafta içi buraya giderse çok daha rahat edecektir. 150 metre uzunluğa sahip olan plajın genişliği ise 50 metredir. Sahil Antalya Yaşam Parkı 2, temizlik ve güvenlik konusuna çok fazla önem verdiğinden dolayı 2002 ile 2016 yılları arasında Mavi Bayrak taşımayı başarmıştır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 2 Nerededir? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın batısında yer alan bu plajın kent merkezine olan uzaklığı sadece 4 km’dir. Bölgede ikamet eden kişiler yürüyerek dahi buraya gelebilirken kent merkezinden gelmek isteyenler toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Bu şekilde plaja ulaşmak 5 dakika sürmektedir.

Özel araçları ile Sahil Antalya Yaşam Parkı 2’ye gelecek olan kişileri Antalya Stadyumu’nun altındaki Konyaaltı Plaj yolunu kullanmaları gerekiyor. Stadyum ile plaj aynı hizada yer aldığından çok rahat bir şekilde plaj bulunabilir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 2 Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Sahil Antalya Yaşam Parkı 2, belediye tarafından işletilmektedir ve bundan dolayı giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenler 10 TL öderken diğer hizmetlerin ücreti de uygun seviyededir.

 

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir