Sahil Antalya Yaşam Parkı 3

Sahil Antalya Yaşam Parkı 3, Antalya’nın en özel plajlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Yaşam Parkı içerisinde olmasından dolayı buraya gelen insanlar, denize girmenin dışında farklı aktiviteler yapma fırsatı da buluyor. Konyaaltı bölgesinde yer alan plaj, çok uzun zamandır insanların büyük ilgisini çekiyordu. Fakat son dönemde yapılan Yaşam Parkı ile birlikte burası kentin en önemli cazibe merkezlerinden birisi haline dönüştü. Yapılan düzenlemeler sayesinde akşam saatlerinde burası çok yoğun olmakta ve insanlar gecenin geç saatlerine kadar burada zaman geçirmektedir. Özellikle çocuklar için yapılan alanlarda ciddi yoğunluklar yaşanmaktadır. Gün içinde ise plaj çok daha yoğun olarak kullanılmaktadır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 3, çakılların ağırlıkta olduğu plajlardan birisidir. Kumun yumuşaklığı ve rahatlığı yoktur fakat denizin bulanıklaşmamasını sağladığı için dalgaların çok özel görüntüler oluşturmasına izin vermektedir. Denizin dibi kum olmadığı için dalgalar çakılları kaldıramaz. Plajın dezavantajı ise hızlı bir şekilde derinleşmesi olarak gösterilebilir. 150 metre uzunluğa 50 metre de genişliğe sahip olan plajın içerisinde insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri duş ve tuvalet gibi alanlar yapılmıştır. Buralardan insanlar ücretsiz bir şekilde faydalanmaktadır. Plajın temizlik ve güvenlik seviyesinin yukarılarda olmasından dolayı 2008 yılından itibaren Mavi Bayrak taşımaktadır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 3 Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın batısında yer alan Sahil Antalya Yaşam Parkı 3, Dumlupınar Bulvarı’na çok yakın bir noktada bulunur. Kent merkezine 4 km uzaklıkta olan plajın havalimanına olan uzaklığı ise 20 km’dir. Şehir merkezinden hareket eden toplu taşıma araçları ile buraya gelmek sadece 7 dakika sürerken isteyenler özel araçları ile de bu plaja gelebilir. Özel araçları ile gelecek olan kişilerin Dumlupınar Bulvarı’nın sahile en yakın olduğu noktada Beach Park’a dönmesi gerekir. Özel araçla gelenler için bölgede ücretli otoparklar vardır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 3 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sahil Antalya Yaşam Parkı 3, Antalya’daki ücretsiz plajlar arasında yer alır. Burada verilen hizmetlerden yararlanabilmek için ise ödeme yapılmalıdır. Örneği şezlong ve şemsiye kiralama ücreti 10 TL’dir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir