Sahil Antalya Yaşam Parkı 4

Ülkemizin önemli turizm kentleri sıralamasında yukarılarda bulunan Antalya, sahip olduğu özel plajlarla dikkat çekiyor. Sahil Antalya Yaşam Parkı 4 de bunlardan birisi olup güvenlik ve temizlik noktasında çok önemli çalışmalar yürütüldüğünden dolayı 2003 yılından beri Mavi Bayrak taşımaktadır. Mavi Bayrak, uluslararası bir kurum tarafından verilmekte ve plajın kalite standartlarına uygun olduğunu tescil etmektedir. Bundan dolayı da insanlar Mavi Bayrak taşıyan plajları daha fazla tercih eder. Sahil Antalya Yaşam Parkı 4, kent merkezine çok yakın bir konumda bulunduğundan dolayı özellikle hafta sonları çok yoğundur. Antalyalılar ile turistlerin doldurduğu plajın yakın konumunda bulunan Yaşam Parkı, burayı çok daha çekici hale getirmiştir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 4, çakıllardan oluşan bir kumsala sahiptir ve insanlar güneşlenmek için şezlong kullanmaktadır. 150 metre uzunluğa 50 metre genişliğe sahip olan plaj içerisinde engelli tuvaleti, normal tuvalet, duş ve kabin gibi farklı alanlar vardır ve bu alanlar sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde burada zaman geçirmektedir. Ayrıca plaja yakın bir noktada bulunan marketten alışveriş yapmak da mümkündür. Bu özelliklerinin dışında Yaşam Parkı içerisinde yer alan oyun alanları, çocukların çok büyük ilgisini çektiğinden dolayı aileler denizden çıktıktan sonra buraya geçmektedir. Burası akşam saatlerinden itibaren yoğunlaşmaya başlar ve geceye kadar insanlar burada zaman geçirir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 4 Nerede? Nasıl Gidilir?

Sahil Antalya Yaşam Parkı 4, kenti batı bölgesindeki sahillerde yer alır. Kent merkezine sadece 4 km uzaklıkta olması, insanların denize girmek için burayı tercih etmesinde etkilidir. Kent merkezinden hareket eden toplu taşıma araçları ile buraya gelmek ortalama 5 dakika sürmektedir.

Özel araçları ile plaja gelmek isteyenlerin Dumlupınar Bulvarı’nı kullanması ve sahil istikametinde hareket etmesi gerekir. Böylece kısa sürede plaja ulaşılabilir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 4 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalıştırılan plaja giriş ücretsizdir. Fakat şezlong ve şemsiye kullanmak isteyenlerin 10 TL ödemesi gerekir.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir