Sahil Antalya Yaşam Parkı

Sahil Antalya Yaşam Parkı 1, Konyaaltı bölgesinde yer alan plajlardan birisidir. Bu bölgenin neredeyse tamamı doğal plajlardan oluşmaktadır. Belediye tarafından bölümlere ayrılmış olan plajların bir kısmı özel işletmelere kiralanmış durumdadır. Sahil Antalya Yaşam Parkı 1 ise belediye tarafından işletilmektedir. Plajın yakınlarında yeşil alanlar da bulunmakta ve bundan dolayı insanlar yeşil ile mavinin keyfini aynı anda yaşamaktadır. Yakınında yerleşim yeri olmamasına karşın kent merkezine çok uzak olmamasından dolayı Antalyalılar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Buraya yakın noktada bulunan otellerdeki insanlar da Sahil Antalya Yaşam Parkı 1’e gelerek denize buradan girmektedirler.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 1, çakıllı yapıya sahip bir plajdır. Bu sayede deniz suyu daha berrak bir görünüme sahiptir. Özellikle deniz gözlüğü kullanarak dalış yapan kişiler, denizin dibini çok rahat bir şekilde görebilmektedir. İnsanların güven içinde denize girebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmış olup ayrıca cankurtaranlar da burada görev yapmaktadır. Temizlik ve güvenlik noktasındaki bu özelliklerinden dolayı Sahil Antalya Yaşam Parkı 1, 2012 ile 2016 yılları arasında Mavi bayrak taşıma başarısını göstermiştir. Belediye tarafından çok özen gösterilen bu plajda tuvalet, engelli tuvaleti, duş ve benzer alanlar yapılmıştır. Plaja gelen kişiler bu alanları ücretsiz olarak kullanabilirler.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 1 Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sahil Antalya Yaşam Parkı 1, kent merkezine sadece 1 km mesafede yer alır. Konyaaltı plajlarının başlangıç noktası olarak kabul edilen plaja toplu taşıma araçları ile gelinebileceği gibi özel araçlarla da gelinebilir. Kent merkezinden düzenli olarak hareket eden minibüslerle buraya gelmek en fazla 3 dakika sürmektedir. Özel araçları ile buraya gelecek olan kişilerin ise Tarık Altınordu Caddesi’ni takip ederek sahil yönünde ilerlemeleri ve buradan Konyaaltı Plajı yoluna dönmeleri gerekir. Sahildeki ilk plaj Sahil Antalya Yaşam Parkı 1’dir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı 1 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Belediye tarafından işletilen ve 200 metre uzunluğa sahip olan bu plaja girmek ücretsizdir. Sahil Antalya Yaşam Parkı 1 içerisinde şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise 10 TL’dir.

Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde bulunan Sahil Antalya Yaşam Parkı-7, hem plajı hem de diğer alanları ile Antalyalıların ve kente gelen turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Antalya’nın en güzel plajlarından birisini içerisinde bulunduran Sahil Antalya Yaşam Parkı-7, aynı zamanda diğer olanakları ile de insanların çok keyifli zamanlar geçirmesinin önünü açıyor. Tertemiz denizi ve kumsalı ile çok uzun yıllardır Mavi Bayrak taşıyan plaj, bu konulara verdiği önemi aynen devam ettirmekte ve buna bağlı olarak Mavi Bayrak taşımaya devam etmektedir. Antalya’ya gelen turistler, plajın bu özelliğini bildiklerinden dolayı otellerinden ayrılarak burada da denize girmeyi tercih ediyorlar.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-7 toplamda 4500 metre uzunluğa sahiptir. Plajın genişliği ise 70 metredir ve bu ölçülerle ne kadar büyük bir alana sahip olduğu daha net anlaşılmaktadır. Binlerce insanın aynı anda rahat bir şekilde denize girebileceği noktalardan birisidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeler kapsamında buraya tuvalet, engelli tuvaleti, duş ve soyunma kabini gibi yerler yapılmıştır. Böylece insanlar bu alanlarda temel ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmektedir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-7 Nerededir? Nasıl Gidilir?

Sahil Antalya Yaşam Parkı-7 kentin batı kısmında yer alır. Konyaaltı bölgesinde bulunan plajın kent merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 3 km’dir. Toplu taşıma araçları kullanılarak buraya 7 dakika içerisinde gelmek mümkündür. Özel araçlarını kullanacak olan kişilerin ise Akdeniz Bulvarı’nda şehrin batısına doğru ilerlemesi gerekir. Bu şekilde Sahil Antalya Yaşam Parkı-7 bulunabilir. Fakat özel araçlar için bazen yoğunluktan dolayı park yeri sorun olabiliyor. Bundan dolayı planlamanın buna göre yapılması gerekir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-7 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sahil Antalya Yaşam Parkı-7, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Bir halk plajı olan alana giriş ücretsizdir. Fakat gerek plajda gerekse de diğer alanlarda verilen hizmetlerden yararlanabilmek için insanların ödeme yapması gerekir. Yapılacak olan ödeme ise alınacak olan hizmete bağlı olarak değişmektedir. Sabah saatlerinde açılan bu alan gecenin ilerleyen saatlerine kadar insanlar tarafından kullanılmaktadır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-6, Antalya’nın Konyaaltı bölgesinde bulunan Mavi Bayrak’lı plajlardan birisidir. Uluslararası bir kuruluş tarafından verilen Mavi Bayrak, güvenlik ve temizlik bakımından plajın uluslararası standartlara uygun olduğunu göstermektedir. Sahil Antalya Yaşam Parkı-6 da bu standartlara sahiptir ve tertemiz denizi ile dikkat çekmektedir. Plaja ait kumsalın genel yapısında çakılların ağırlıkta olduğu söylenebilir. Bu özelliği ile insanların ayakları denizden çıktıktan sonra kum olmazken aynı zamanda da denizin berraklığının daha iyi anlaşılmasına neden olmaktadır. Dalgaların dansıyla hareketlenen deniz, çok daha güzel görüntüleri oluşturmakta ve bu da insanlara büyük keyif vermektedir.

Konyaaltı bölgesinde yer alan uzun sahil kısmında yer alan Sahil Antalya Yaşam Parkı-6, adından da anlaşılacağı gibi Yaşam Parkı’nın bir bölümünde yer alan plajdır. Normalde 4500 metre uzunluğunda olan plaj bölümlere ayrılmış durumdadır. Sahil Antalya Yaşam Parkı-6 da bunlardan birisidir ve içerisinde insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tuvalet, kabin, duş gibi alanlar bulunur. Söz konusu alanlar tamamen ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Yaşam Parkı’na gitmek isteyen kişiler buradaki bölümlerde de çok keyifli zamanlar geçirebilirler. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeler ile adeta bir cazibe merkezine dönen Yaşam Parkı, yaz aylarında çok yoğun olmaktadır. Kentin karmaşasından bunalan insanlar akşam saatlerinde buraya gelerek geceye kadar buradaki aktivitelere katılmaktadır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-6 Nerede? Nasıl Gidilir?

Sahil Antalya Yaşam Parkı-6, kent merkezine sadece 3 km mesafede bulunmaktadır. Kent sınırları içerisinde olan bu plaja gitmek isteyen kişiler toplu taşıma araçlarını kullanabilir. Toplu taşıma araçları kent merkezinden plaj en fazla 10 dakika sürmektedir. Özel araçlarla buraya gelmek isteyenler ise sahilde yer alan Akdeniz Bulvarı’ndan Kemer istikametinde ilerlemesi gerekiyor. Fakat özel araçlarla buraya gelenler özellikle yaz aylarında park sorunu yaşayabiliyor.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-6 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sahil Antalya Yaşam Parkı-6, Antalya Büyükşehir Belediyesi işletmektedir. Buraya giriş ücretsiz iken verilen bir takım hizmetler ücretlidir. Şemsiye ve şezlong kiralama 10 TL’dir.

Antalya’nın en önemli plajlarından birisi olan Sahil Antalya Yaşam Parkı-8, Konyaaltı bölgesinin devamıdır. Konyaaltı bölgesinin biraz daha batısında yer alan bu plaj, temiz suyu ve kumsalı ile dikkat çekmektedir. Sahil kısmı kum ve çakıllardan oluşmakta olup çakılların ağırlığının daha fazla olduğu söylenebilir. Çakılların ağırlıkta olması, suyun daha güzel görünmesine neden olmakta ve bu da plaja gelen kişilere büyük keyif vermektedir. Ayrıca plajın temizliği ve güvenliği noktasında yapılan çalışmalar neticesinde burası 2002 yılından itibaren Mavi Bayrak taşımaktadır ki bu çok önemli bir başarıdır. Bu özelliğinden dolayı Antalyalılar kadar kente gelen yabancı turistler de buraya ilgi göstermektedir. Plajın içerisinde duş, soyunma kabini ve tuvalet gibi temel ihtiyaçların karşılanacağı alanlar da bulunmaktadır.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-8, adından da anlaşılacağı gibi kentte bulunan Yaşam Parkı’nın bir bölümünü oluşturmaktadır. Normalde 4500 metre uzunluğa sahip olan devasa plaj, bu şekilde parçalara ayrılmış durumdadır. Plajın kendi özelliklerinin dışında hemen yanı başında Yaşam Parkı olması çok önemli bir avantajdır. İnsanlar burada çok keyifli zamanlar geçirebilmekte ve bundan dolayı da yaz aylarında burası çok yoğun olmaktadır. Plaj uzun zamandır uluslararası kalite standartlarına uygundu fakat yaşam parkının düzenlenmesi yakın tarihte oldu. Bu aşamadan sonra ise burası yaz aylarında adeta bir cazibe merkezine dönüştü.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-8 Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya kent merkezine çok yakın bir konumda bulunan Sahil Antalya Yaşam Parkı-8, kentin batı kısmında yer alır. Kent merkezine uzaklığı 3 km olan plajın havalimanına olan uzaklığı ise 25 km’dir. Kent merkezinden kalkan minibüslerle buraya gelmek isteyenler sadece 7 dakikada plaja ulaşabilirler. Özel araçları ile gelecek olan kişiler ise öncelikle sahilde yer alan Akdeniz Bulvarı’na çıkmalı daha sonra da Kemer istikametine hareket etmelidir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı-8 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sahil Antalya Yaşam Parkı-8, belediye tarafından işletildiği için ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Fakat şezlong ve şemsiye gibi hizmetler ücretlidir. Bunları kiralamak isteyenlerin 10 TL ödemesi gerekmektedir.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*