Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Samsun Seyir Tepesi-Terası Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri
samsun seyir terası nasıl gidilir
samsun seyir terası nasıl gidilir

Samsun Seyir Tepesi-Terası Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Karadeniz Bölgesinin en önemli kentlerinden birisi olan Samsun’a yakın zamanda inşa edilen seyir terası, insanların eşsiz bir manzarayı daha yakından görmesini sağlıyor. Samsun’un ilçelerinden Atakum içerisinde yer alan seyir terası, aynı zamanda bir tesisin de parçası durumundadır. Buraya gelerek kent manzarası izlemek isteyen kişiler, tesisteki diğer imkanlardan da yararlanarak daha keyifli zaman geçirebilir.

Atakum Belediyesi tarafından inşa edilen seyir terası, 700 kişinin aynı anda hizmet alabilmesine imkan vermektedir. Söz konusu rakam dikkate alındığında tesisin kapasitesi ve büyüklüğü daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Mavi ile yeşilin farklı tonlarını daha yakından görmek isteyen insanların uğrak noktası olmasına kesin gözüyle bakılan seyir terası, 2018 yılının Mart ayında tamamlanarak insanların kullanımına açıldı. Bu tarihten sonra ilçeye ciddi bir turist akını olduğu söylenebilir.

Atakum Belediyesi Seyir Terası adıyla da bilinen tesisin içerisinde yer alan çok katlı yapının en üst katında dev bir dürbün yer alıyor. Buraya gelen kişiler söz konusu dürbünle farklı noktaları çok daha yakından görme fırsatı elde ediyor. Bu da tesislere gelen insanların daha fazla keyif almasına neden oluyor.

Karadeniz’in eşsiz manzarasının yanında Samsun şehrinin manzarası da bu seyir terasından görülmektedir.Samsun Seyir Tepesi-Terası içerisinde restoran, piknik alanları ve oyun parkları da bulunmaktadır. Dolayısıyla da buraya gelen kişiler, çocuklarıyla birlikte burada zaman geçirebilirler.

Atakum Belediyesi Seyir Tesisi
Atakum Belediyesi Seyir Tesisi

Samsun Seyir Tepesi-Terası Nerede? Nasıl Gidilir?

Atakum Belediyesi sınırları içerisinde yer alan seyir terası, Samsun Atatürk Kültür Merkezi ile liman arasında yer almaktadır. Buraya gelmek isteyenler toplu taşıma araçlarını kullanabilecekleri gibi özel araçları ile de buraya gelebilirler. Şehrin sahilinde yer alan Atatürk Bulvarı’nın hemen alt tarafından yer alan Fuar Caddesi’ne geçiş yapılarak seyir terasına gidilebilir. Özel araçlarla gelecek olan kişiler için seyir terasının yakınlarında park alanları bulunmaktadır.

Samsun Seyir Tepesi-Terası Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Samsun’da bulunan seyir tesisleri farklı bölümlerden oluşmaktadır ve bunlardan seyir terasının olduğu bölüm bir işletme tarafından kullanılmaktadır. Restoran olarak hizmet veren seyir terasına giriş yapıldıktan sonra buradan hizmet alınması gerekiyor. Hizmet saatleri ise sabah saat 10:00 ile akşam 22:00 arasındadır.

Atakum Belediyesi Seyir Tesisi
Atakum Belediyesi Seyir Tesisi

Tavsiyeler

Yakın zamanda açılan Atakum Seyir Terası, Samsunlulardan büyük bir ilgi görmektedir. Bundan dolayı rezervasyon yaptırılarak buraya gidilmesi uygun olacaktır. Restorandaki yiyeceklerin fiyatlarının normal seviyelere yakın olduğu söylenebilir.

Samsun Seyir Terasına Gitmek İçin Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz.

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Şuraya Atla Dim Çayı’na Nasıl Gidilir?Dim Çayı Restoranları, Dim Barajı ve Dim MağarasıDim Mağarası ve Giriş Ücreti 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir