Ana Sayfa » GEZİLECEK YERLER » Kocaeli » Sapanca Maşukiye Nerede | Nasıl Gidilir | Ne Yenir | Fiyatları Ne Kadar?

Sapanca Maşukiye Nerede | Nasıl Gidilir | Ne Yenir | Fiyatları Ne Kadar?

Bu hafta sonu güzel bir köy kahvaltısı, harika dakikalar geçirmek isteyenlerin bu makalemizi iyice okuması gerekmektedir. Şimdi sizlere istanbul’a çok yakın olan sapanca maşukiyeden bahsedeceğim. Sapanca maşukiye doğal güzellikleri, temiz havası ile meşhur çok güzel bir bölgemizdir. Sapanca maşukiyeden kartepenin etekleride gözükebilmektedir. Maşukiyeye sabah saatlerinde gelip güzel bir köy kahvaltısı yapmalısınız. Ardından öğle yemeğine kadar köy içinde dolaşıp çeşitli açılardan en güzel fotoğrafları çekip paylaşabilirsiniz. Köyün zirve noktasına çıkıp oradan civardaki manzaraların tadını çıkarabilir ve onları ölümsüzleştirebilirsiniz. Öğle yemeğinde güzel bir alabalık yemelisiniz, alabalık yemek istemezseniz ise köy yemeklerinden yiyebilirsiniz.

Yeme içme fiyatları ve konaklama bilgisi

Yeme içme fiyatları şu şekildedir. Köy kahvaltısı 20-30 TL Alabalık ve diğer yemek çeşitleri 10-25 TL , tatlı çeşitleri 5-15 TL arasında değişiklik göstermektedir. Maşukiyede konaklamak isteyenler için ise konaklama imkanları oldukça fazladır. Maşukiyenin içinde yer bulamazsanız bile civar yerlerde sapancada bulabilirsiniz. Ortalama Konaklama fiyatlarıda 50-150 TL arasında değişmektedir.

Sapanca Maşukiye’ye Nasıl Gidilir?

Tem otoyolundan gelecek iseniz eğer İzmit doğu çıkışından çıkış yapmalısnız daha sonra Adapazarı yönünde ilerleyip ortalama 10 km kadar gittikten sonra maşukiyeye ulaşabilirsiniz. D-100 karayolunu kullanacaksanız izmitten sapancaya doğru ilerlemelisiniz daha sonra sapancadan maşukiye tabelalarını takip edebilirsiniz. Civar yerlerden gelemek isteyenler için ilk olarak sapancaya ulaşınız daha sonra maşukiye dolmuşlarına binebilirsiniz. Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Darıcaya Hayvanat Bahçesine Nasıl Gidilir?- Ulaşım- İETT

Sapanca Maşukiye Görselleri

Check Also

sardala

Sardala Koyu-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Konaklama-Yeme İçme

Şuraya Atla Sardala Koyuna Nasıl Gidilir?Sardala Koyu-Konaklama-Yeme İçme İstanbul’a oldukça yakın ama şehrin sıkıntısından çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir