Sarıgerme Plajı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Muğla’nın en güzel bölgelerinden olan ortaca bir çok turisti ağırlamaktadır. Turistlerin en uğrak yerleri malum plajlardır. Ortaca da bulunan en güzel plajlardan olan Sarıgerme halk plajı hakkında sizlere bilgi vereceğim. Ortaca bölgesinde en çok ziyaret edilen ve en temiz sahili ve deniziyle ön plana çıkan sarıgerme halk plajı bir çok imkana da sahiptir. Gerek şemsiye ve şezlong gerekse de kafeterya ve sahil büfeleri ile yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. Sahili oldukça büyük ve oldukça güzel bir kumsala sahiptir. Plajda can güvenliğini sağlamak amaçlı sürekli olarak faal çalışan cankurtaranlar bulunmaktadır. Plaj temizliği günlük olarak yapılıp çeşitli etkinliklere olanak sağlamaktadır. Plajda su sporları ve çeşitli plaj oyunlarını oynayabilirsiniz. Ayrıca plaj girişinde ve çıkışınızda duş alabileceğiniz oldukça temiz duş kabinleri ve soyunma odaları bulunmaktadır. Sizlere Muğla ortaca bölgesinde tatil yapacağınız zaman önerebileceğim en güzel  plajlardan birisidir Sarıgerme halk plajı. Lafı çok fazla uzatmadan Sarıgerme halk  plajı hakkında ulaşım, giriş ücreti ve diğer önemli bilgileri anlatayım.

Sarıgerme Halk Plajına Nasıl Gidilir?

Muğla Ortaca bölgesinde bulunan en güzel ve temiz halk plajlarından olan SArıgerme halk plajına en kolay ve rehat ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.Sarıgerme, Muğla ili Ortaca ilçesi sınırlarında içerisinde yer alan 320 haneli bir tatil mahallesidir. Ayrıca 17 km yakınında Dalaman Havaalanı yer almaktadır. Ortaca ilçe merkezine ise 21 km, Muğla il merkezine ise toplam uzaklığı 102 km kadardır.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Sarıgerme halk plajına toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin ilk olarak Muğla dan Dalamana gelmesi gerekmektedir. Dalamandan Ortaca bölgesine giden toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla terminalinden Ortaca bölgesine direk giden dolmuş ve otobüslerde bulunur.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Sarıgerme halk plajına özel aracınız ile gelmek isterseniz Dalamana doğru hareket ediniz dalaman üzerinden ortaca tabelalarını takip ederek Sarıgerme halk plajına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Sarıgerme Halk Plajı Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Şemsiye ve Şezlong Fiyatları

Sarıgerme halk plajına giriş ücreti 15 TL ile 20 TL arasındadır. Ziyaret saatleri ise sabah saat 07:00 ile akşam hava kararıncaya kadardır. Ayrıca şezlong ve şemsiye içinde ortalama olarak 20 ile 25 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Sadece şemsiye ve şezlong kiralamanızda mümkündür. Yeme içme olanaklarına değinecek olursak plajda yer alana büfe ve kafeteryalardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İsterseniz dışarıdan kendi yiyeceklerinizi de getirebilirsiniz. Evet değerli tatilciler Muğla tatilinizde mutlaka uğramanız gereken plajlardan olan Sarıgerme halk plajından sizlere bahsettim. Aşağıda plaj ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra soru ve görüşlerinizi de bizlere yorumlar üzerinden bildirebilirsiniz.

Sarıgerme Halk Plajı Resimleri

Check Also

kumbahçe halk plajı

Bodrum Kumbahçe Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Bodrum Kumbahçe Plajı, halk plajı olarak hizmet veren nadide …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir