Sazova Parkı-Bilim Kültür ve Sanat Parkı-Nasıl Giderim? Giriş Ücretleri?

Eskişehir de bulunan en büyük parklardan bir tanesi olan bilim kültür parkı bilim ve kültür seven ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Eskişehir’e farklı bir hava katan park Eskişehir de yaşayanların da bilim ve kültür ögelerine düşkün olması nedeniyle halk tarafından benimsenmiş ve sürekli ziyaret edilen noktalar haline gelmiştir. Eskişehir halkı genelde öğrenci ve memurlardan oluşmasından dolayı insanların boş zamanlarını iyi değerlendirebilmeleri açısından kendilerine kültürel manada bir şeyler katmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir bilim kültür ve sanat parkı park içerisinde ücretsiz düzenlenen tren turlarıyla gezinmeniz mümkündür. Park içerisinde düğün ve nişan fotoğraf çekimleri oldukça fazladır. Böyle bir yere giriş ücretleri ve otopark fiyatları oldukça uygundur. Parkın içerisinde sadece yer üstündeki harika eserler yok birde su altı dünyasını tanımanız mümkündür. Eğer boş bir gününüz var ise mutlaka o günü burada geçirmenizi sizlere öneriyorum.

Bilim kültür ve sanat parkına nasıl giderim? Giriş Ücretleri ve Otopark ücretleri ne kadar?

Toplu taşıma ile: toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenlerin odunpazarın dan kalkan 11-17-31 numaralı otobüslere binmeleri gerekmektedir.

Özel araç ile: Sazova mahallesine tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

2018 Uzay Evi Giriş Ücreti

Hafta içi (Pazartesi hariç): 11:00′ 15:00′ 16:00

Hafta sonu: 11:00′ 12:00′ 14:00′ 15:00′ 16:00′ 17:00

Ücret: Tam: 2 TL. — Öğrenci: 1 TL.

2018 Korsan Gemisi Giriş Ücreti

Korsan gemisine giriş ücreti yetişkin 1 TL çocuk 0,50 KRŞ 

A2018 kvaryum Giriş ücreti

Tam bilet 3 TL Öğrenci 2 TL Saat 10:00 19:00 Arasında ziyarete açık.

Sazova- Bilim kültür ve sanat parkı görselleri

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*