Sedef Adası-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Plaj Ücreti-Gezilecek Yerleri

Sedef adasi

Sedef Adası Nerede? Nasıl Gidilir? Gezilecek Yerleri, Plaj Ücretleri

Sedef Adası İstanbul’a yakın bir konumda olan Prens Adaları’nın en ufağı olan adadır. Geçmiş yıllarda ada Tavşan Adası olarak da bilinmekteydi. Bunun sebebi adada çok miktarda tavşan bulunmasıydı. İstanbul’un gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak ve sessiz bir ortamda doğa ile iç içe olmak isteyenlerin yoğunlukla tercih ettiği bir yerdir. Ada içinde restoran, kafe gibi mekanlar bulunmaktadır. Denizi çok temizdir. Halkın kullanımına açık güzel bir plajı vardır. Fayton ve bisikletle gezme imkanı bulunmuyor. Bunun nedeni hem adanın küçük olması hem de adanın dörtte üçünün özel mülkiyet olarak kullanılması. Sedef adasında yüzme, fotoğrafçılık gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Sedef Adası’nın Tarihi

Bu şirin ada, tarihi kaynaklara bakıldığında Bizans Dönemi’nde sürgün bölgesi olarak kullanılmıştır. O dönemin patriği adaya sürgün edilmiş ve 10 sene burada hapsedilmiş. Osmanlı döneminde ise Abdulhamit Han döneminde Sedef Adası, Fethi Ahmet Paşa’ya verilmiştir. Cumhuriyet döneminde ise 1958 yılından itibaren Adaya gezi amaçlı vapur seferleri yapılmaya başlandı.

Sedef Adası’nda Bulunan Plajlar

3 tane plajı bulunmaktadır. Denizi ve plajları gayet temiz ve kullanışlıdır.

  1. Sedef Adası Plajı

Beş dönüm (5000 m2) arazide kurulmuş olan bu plajda, 800 adet şezlong bulunmaktadır.

Sedef Adası Giriş Ücreti: 2018 yılı için hafta içi: 30 TL, hafta sonu ise 40 TL ücret alınmaktadır. Fiyatlar sezona göre değişebilmektedir. Duş, wc, şemsiye, tuvalet, şezlong ve su kaydırağı hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Plaj Çalışma Saatleri: Sabah 08:00 ile Akşam 20:30 arasında hizmet vermektedir.

Sedef Adası Plajı’na Nasıl Gidilir?

Bostancı ya da Kartal’dan kalkan vapur seferleri bulunmakta. Büyükada üzerinden de motor ile ulaşabilirsiniz. Adaya geldikten sonra tabelaları takip ederek, 15 dakika sonra plaja ulaşmak mümkün.

 Elio Sedef Beach

Günde 300 kişiye hizmet sunacak kapasitedeki bu tesislerde, büyük bir restoran ve bar bulunmakta.  Gelmeden önce rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin.

Elio Sedef Beach Giriş Ücretleri: Sezonlara göre farklılık göstermekte.

Hafta içi: 50 TL hafta sonu: 70 TL

Duş, wc, şemsiye, tuvalet, şezlong, soyunma kabini gibi hizmetler ücrete dahildir.

Plajın çalışma saatleri: Sabah 08:00 Akşam 20:30 arasında.

Elio Sedef Beach’e Nasıl Gidilir?

Bostancı ve Kartal’dan kalkan şehir hatları vapurlarını kullanarak adaya ulaşabilirsiniz. Adaya geldikten sonra tabelaları takip ederek, 15 dakikada plaja ulaşmanız mümkün.

  1. Club Ada Sedef

Bu işletmenin restoran, bar ve kulüp imkanları bulunmakta. Denizi ve kumu en güzel şekilde yaşamak, eğlence ve yeme-içme zevkini doyasıya hissetmek için ideal bir mekan.

Club Ada Sedef Giriş Ücreti: Sezona göre fiyatlar değişmektedir. Kişi başı ücretler;

Hafta içi: 50 TL

Hafta Sonu: 70 TL

Bu ücretlere duş, wc, şemsiye, tuvalet ve şezlong kullanımı dahildir.

Plaj hangi saatlerde açık?

Sabah 08:00 ile Akşam 20:30 saatleri arasında plaj kullanıma açıktır.

Club Ada Sedef’e Nasıl Gidilir?

Adaya ulaşım Bostancı ve Kartal’dan bineceğiniz şehir hatları vapurları ile ulaşabilirsiniz. Günde 2 defa gidiş-dönüş şeklinde seferler bulunmaktadır. Adaya varınca yol tabelalarını izleyerek tesise 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Sedef Odası Konaklama Yerleri ve Ücretleri

Konaklama yeri olarak Sedef Adası’nda Zümrüt Cirali Butik Otel bulunmakta. Temiz ve konforlu bir hizmet sunan şirin bir otel. Oda ücretleri gecelik 50 TL ile 80 TL arasında değişmekte.

Rezervasyon için: 0539 436 82 05 numaralı telefondan Ceylan Kaya ile irtibata geçiniz.

Aşağıdaki Haritadan Yol Tarifi Alabilirsiniz:

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*