Serik Belediyesi Belek Halk Plajı

Akdeniz sahillerinin en özel noktalarından birisi olan Belek Halk Plajı, insanların doğayla baş başa kalarak şehrin gürültüsünden uzaklaştığı yerlerden birisidir. Serik ilçesi sınırları içerisinde bulunan Serik Belediyesi Belek Halk Plajı, ışıldayan güneşi, turkuaz renkli temiz suları ve etraftaki yeşil ağaçları ile insanlara inanılmaz bir ortam sunmaktadır. Buraya gelen kişiler adeta huzur bulmakta ve zihinsel olarak rahatlayarak mutlu olmaktadır. Plajın sahili tamamen ince kumdan oluşmaktadır. İnce kumlar sayesinde insanlar çıplak ayak ile plajda rahat bir şekilde yürümekte ya da kumun üzerine havlularını sererek uzanmaktadır. Bu imkanları sunan başka bir plajı bulmak çok zordur.

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı etrafında yerleşim yeri olmadığı için sakin sayılabilecek bir yerdir. Hafta sonları yoğun olsa da hafta içi insanlar çok daha rahat etmektedir. 275 metre uzunluğa sahip olan bu plajın genişliği ise 60 metredir. Çok büyük bir alana sahip olması insanların sıkışık bir ortamda kalmamasına neden olur. Temizlik ve güvenlik noktasında çok özenli hareket edilmektedir. Söz konusu özen sayesinde bu plaj 2007 yılından beri Mavi Bayrak taşır. Mavi Bayrak’lı olması, özellikle turistlerin buraya olan ilgisini arttırmaktadır.

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Belek Halk Plajı, tatil bölgesi içerisindedir. Bu plajın yakınlarında çok sayıda otel ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Otelde kalan turistlerin bir kısmı da buraya gelerek denize girerler.

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı’na gitmek isteyenler için ilk seçenek toplu taşıma araçlarıdır. Kent merkezinden burası 40 km mesafede olduğu için öncelikle Serik ilçesine gelinmelidir. Daha sonra ise ilçe merkezindeki toplu taşıma araçları ile bu plaja gelinebilir. Özel araçları ile gelecek olan kişiler ise Belek’in hem altında bulunan Turizm Caddesi’ni takip ederek sahile gelmeleri gerekir. Daha sonra ise tabelalar yardımı ile plaj bulunabilir. Özel araçları ile gelenler için otopark vardır ve ücreti 4 TL’dir.

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Serik Belediyesi Belek Halk Plajı’na girmek için  2019 yılı için 3 TL ödenmesi gerekiyor. Şezlong ücretleri ise 5 TL’dir. Yazı ayrı güzel kışı ayrı gezel temiz huzurlu ailecek hem denizin hem güneşin tadını çıkaracağımız nadir plajlarda bir tanesi. Oğluşum burada yazın denize girmeyi kışın ise oyuncakları ile oynayıp güneşlenmeyi çok seviyor. Yalniz iki tost 4 çay 30 Tl .

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

One comment

  1. Avatar

    Belek Halk Plajı konusunda sayenizde istediğimiz bilgilere ulaştık. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir