Serik Belediyesi Boğazkent Halk Plajı

Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Serik Belediyesi Boğazkent Halk Plajı, sahip olduğu güzellikler ile dikkat çekiyor. Türkiye’nin farklı bir noktasında olması durumunda dolup taşacağı iddia edilen Boğazkent Halk Plajı, hafta içinde oldukça sakindir. Hafta sonlarında ise yoğun olmaktadır. Sahili tamamen ince kumdan oluşmaktadır ve bunun güzel yanları olduğu gibi kötü yanları da vardır. İnce kum sayesinde insanlar plajda çok rahat bir şekilde dolaşmaktadır. Kuma kendilerini gömen insanlar bu şekilde hem dinlenmekte hem de eğlenceli zamanlar geçirmektedir. Fakat ince kum denizin bulanık olmasına neden olmaktadır. Özellikle kıyıya yakın kısımlarda hem insanların hem de dalgaların etkisi ile kum kalkmakta ve suya karışmaktadır. İnsan yoğunluğu arttıkça bu olumsuzluk da artmaktadır.

Boğazkent Halk Plajı şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafede bulunur. Hafta içi sakin olmasının temel nedeni budur. 150 metre uzunluğa sahip olan plajın genişliği ise 35 metre kadardır. Uzaklara bakıldıkça turkuaz rengini andıran plajın suyu son derece temizdir. Güvenlik noktasında da gerekli önlemler alındığı için burası 2015 yılında Mavi Bayrak taşımaya başladı ve bu özelliklerini kaybetmediği için halen de taşımaktadır. Uluslararası bir kuruluş tarafından verilen bu bayrağa turistler çok önem vermektedir. Bölgede konaklayan turistler bundan dolayı denize buradan girmeyi tercih etmektedir.

Boğazkent Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Serik ilçesi sınırları içinde bulunan plaj, adından da anlaşılacağı gibi Boğazkent Beldesi’nin hemen altında yer alır. Kent merkezine 30 km, havalimanına ise 20 km mesafede bulunur. Buraya gelmek isteyenlerin öncelikle Serik ilçesine gelmesi gerekiyor. Buraya geldikten sonra ise toplu taşıma araçları ile plaja gelinebilir. Özel araçları ile plaja gelmek isteyenler ise Serik ilçe merkezinden Karadayı yolunu kullanarak sahile kadar gitmeleri gerekiyor. Sahile ulaşınca tabelalar takip edilerek Boğazkent Halk Plajı bulunabilir.

Boğazkent Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Boğazkent Halk Plajı tamamen ücretsizdir. Ayrıca burada yer alan duş, tuvalet ve giyinme kabinleri de ücretsiz olarak kullanılabilir. Şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerin ise 10 TL ödemesi gerekir.

Check Also

Alanya Dim Çayı ve Dim Mağarası Nerede? Nasıl Gidilir? Ne Yapılır?

Alanya’nın sıcağından kaçıp ferahlamak, serinlemek isteyenler için ideal bir yer olan Dim Çayı ve Dim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir