Sevgiliyle Kahvaltıya Gidilecek Yerler İstanbul

sevgiliyle-kahvaltiya-gidilecek-yerler-istanbul

Sevgilinizle harika bir pazar kahvaltısı hakkında detaylı bilgi için makalemizi okuyunuz.

Her sevgili güzel bir pazar sabahı baş başa kahvaltı yapmak ister sizlere sevgilinizle gidebileceğiniz istanbulda sakin ve sessiz bir ortam içesinde kahvaltı yapabileceğiniz rahat yerlerden bahsedeceğim. İlk olarak sevgilinizle gidebileceğiniz yeri seçmeden önce doğal ortam ve sessizlik içerisinde olmasını önemsemelisiniz. birbirinize daha yakın ve daha candan olabilmek için sessiz ve sakin bir restoran yada doğa park alanını seçmelisiniz.

İstanbulda sevgili ile kahvaltıya gidilecek yerler

İlk olarak istanbulun anadolu yakasından sizlere bahsedeceğim  şile karamandere köyünde bulunan doğa harikası balıklı göl doğal park ve piknik alanı sevgilinizle doğa ve kuş sesleri ile birlikte kahvaltı yapabileceğiniz istanbulda bulunmaz bir yerdir. Şile balıklı göl karamandere köyünde şaklıgölden yukarıya doğru ormanın içerisinde bulunan içerisinde piknik serenderleri oturma masaları ve salıncaklar bulunan ve yine içerisinde bir kaç tane göl bulunan bir piknik alanıdır. Burada sabah kahvaltısı öğlen yemeği ve diğer öğünleri yiyebilirsiniz orada siz kendi malzemelerinizi getirip kendi kahvaltınızı yapmanızada belli bir ücret karşılığında izin verilmektedir. Şile balıklı gölde fiyatlar oldukça uygundur. Bunun yanında yine istanbul Bjk kulubü çalışma tesislerine gitmeden hemen sağda kalan trabzon park piknik alanıda güzel bir mekandır onuda değerlendirebilirsiniz. Yine şilede bulunan saklıgöl restoranda da güzel bir kahvaltı yapmanız mümkündür.Bunlara ek olarak hemen hemen her semtin içerisinde korular bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yenibosna korusu, kağıthane korusu ve benzeri korularıda değerlendirebilirsiniz.Buralara ulaşmanız için aşağıda harita ekledim harita üzerinden kolayca şile karamandereye ulaşabilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*