balıklıgöl
balıklıgöl

Şile Balıklıgöl | Nerede? Nasıl Gidilir?- Şile Karamandere

Şilenin karamandere köyü içerisinde bulunan balıklı göl cafe& restoran hizmetleri ve piknik alanı hizmeti veren balıklıgöl şilede görülmesi gereken en güzel yerlerden birisidir. Balıklı göl harika bir doğal ormanın hemen yanı başında tamamen doğanın içerisinde kurulu doğal unsurlar korunmuş harika bir piknik alanıdır. Balıklıgölün içerisinde göller, serenderler ve çok sayıda piknik masaları vardır. Hemen yanı başında harika bir orman ormanın içerisinden de küçük bir dere geçmektedir. Ağaçların altında piknik masaları bulunmaktadır. Balıklı gölde çeşitli yöresel yiyecekler, köy kahvaltısı, gözleme, köy ayranı ve ızgara gibi yiyecekleri bulabilirsiniz oradaki bütün ürünler organiktir. Ayrıca sizlerde satın almak isterseniz o gün orada bulunan günlük köy ürünlerinden satın alabilirsiniz. Sadece masa kiralayıp kendi ürünlerinizide getirebilirsiniz. Fakat balıklıgölde fiyatlar çok uygun o yüzden orada harika organik ürünler ile kahvaltı ve yemek yiyebilirsiniz. Bunun yanında semaverde ve bardak olarak çay alabilirsiniz. Ve en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan közde türk kahvesi oldukçe lezzetli mutlaka denemelisiniz. Ayrıca harika bir doğa yürüyüşü ve bisiklet keyfi yapabilirsiniz.

Karamandere saklıgölde ne yenir: Saklıgölde mutlaka bir köy kahvaltısı yapmalısınız. kahvaltıdan sonra harika közde pişmiş bir fincan kahve içebilirsiniz. öğlen yemeğinde közde harika ızgaralar yiyebilirsiniz onun yanında tamamen doğal bir ayran içebilirsiniz, doğaya karşı semaverde çayınızı içebilirsiniz.

Balıklıgöle Nasıl Gidilir?

Şile balıklıgöle toplu taşıma ile gidecek olanların iett sefer bilgilerini kullanarak şile merkeze gitmeli daha sonra merkezden kalkan karamandere dolmuşlarına binerek balıklı göle ulaşabilir. Özel aracıyla gidecek olanların şile merkeze girmeden birinci ışıklardan hemen sağdan çıkış yaparak ahmetliye doğru gitmeli ahmetliye varmadan soldan çıkış yaparak karamandere köyüne girmeli daha sonra köyün tepesine doğru ilerleyiniz saklıgöle giriş yapar gibi giriniz daha sonra soldan balıklı göl tabelasını görene kadar devam ediniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Şile balıklıgöl resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir