Şile Balıklıgöl | Nerede? Nasıl Gidilir?- Şile Karamandere

balıklıgöl
balıklıgöl

Şilenin karamandere köyü içerisinde bulunan balıklı göl cafe& restoran hizmetleri ve piknik alanı hizmeti veren balıklıgöl şilede görülmesi gereken en güzel yerlerden birisidir. Balıklı göl harika bir doğal ormanın hemen yanı başında tamamen doğanın içerisinde kurulu doğal unsurlar korunmuş harika bir piknik alanıdır. Balıklıgölün içerisinde göller, serenderler ve çok sayıda piknik masaları vardır. Hemen yanı başında harika bir orman ormanın içerisinden de küçük bir dere geçmektedir. Ağaçların altında piknik masaları bulunmaktadır. Balıklı gölde çeşitli yöresel yiyecekler, köy kahvaltısı, gözleme, köy ayranı ve ızgara gibi yiyecekleri bulabilirsiniz oradaki bütün ürünler organiktir. Ayrıca sizlerde satın almak isterseniz o gün orada bulunan günlük köy ürünlerinden satın alabilirsiniz. Sadece masa kiralayıp kendi ürünlerinizide getirebilirsiniz. Fakat balıklıgölde fiyatlar çok uygun o yüzden orada harika organik ürünler ile kahvaltı ve yemek yiyebilirsiniz. Bunun yanında semaverde ve bardak olarak çay alabilirsiniz. Ve en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan közde türk kahvesi oldukçe lezzetli mutlaka denemelisiniz. Ayrıca harika bir doğa yürüyüşü ve bisiklet keyfi yapabilirsiniz.

Karamandere saklıgölde ne yenir: Saklıgölde mutlaka bir köy kahvaltısı yapmalısınız. kahvaltıdan sonra harika közde pişmiş bir fincan kahve içebilirsiniz. öğlen yemeğinde közde harika ızgaralar yiyebilirsiniz onun yanında tamamen doğal bir ayran içebilirsiniz, doğaya karşı semaverde çayınızı içebilirsiniz.

Balıklıgöle Nasıl Gidilir?

Şile balıklıgöle toplu taşıma ile gidecek olanların iett sefer bilgilerini kullanarak şile merkeze gitmeli daha sonra merkezden kalkan karamandere dolmuşlarına binerek balıklı göle ulaşabilir. Özel aracıyla gidecek olanların şile merkeze girmeden birinci ışıklardan hemen sağdan çıkış yaparak ahmetliye doğru gitmeli ahmetliye varmadan soldan çıkış yaparak karamandere köyüne girmeli daha sonra köyün tepesine doğru ilerleyiniz saklıgöle giriş yapar gibi giriniz daha sonra soldan balıklı göl tabelasını görene kadar devam ediniz. Yada aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Şile balıklıgöl resimleri


uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*