Sultangazi Belediyesi Kent Ormanı-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret saatleri

İstanbul da her geçen gün yeşil alanlar artmakta nüfusla doğru orantılı artması aslında güzel bir şey şehrin sıkıntısından stresinden bunalan insanlar toprakla yakınlaşmak ve bütün haftanın stresini doğaya bırakmak istiyor böyle kent ormanlarının İstanbul da artması sonucunda insanların yaşantıları olumlu olarak etkilenmektedir.

İstanbul’un tamda göbeğinde diyebileceğim güzel bir kent ormanından sizlere bahsedeceğim. Sultangazi belediyesinin son zamanlarda İstanbullulara armağan ettiği Sultangazi kent ormanından sizlere bilgiler vereyim. Sultangazi ilçesi sınırları içinde bulunan kent ormanı içerisinde çeşitli aktiviteler yapabilir ve güzel vakitler geçirebilirsiniz. Kent ormanı içerisinde yapılabilecek aktiviteler şu şekildedir:

İzcilik Etkinlikleri: Kent ormanının içerisinde bulunan izcilik kampında 10-16 yaş arsı çocuklar kısa bir eğitimden geçirilerek izcilik ile ilgili öğrendiklerini kent ormanında izcilik kampı içerisinde uygulama imkanına sahiptir.

At Çiftliği: Belediyenin İstanbullulara at biniciliğini sevdirmek amaçlı kent ormanı içerisinde at çiftliği kurmuş ve gelen misafirler istedikleri zaman at binebilmektedir.

Hobi Bahçeleri: Hobi bahçelerinde çeşitli bitkiler ve yetiştiriciliği hakkında bilgi alabilir. Yetiştirilme ortamlarını ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlilik Alanları: Etkinlik alanları içerisinde çocuklara yönelik çeşitli oyun alanları ve diğer etkinlikler bulunmaktadır.

Seyir Terası: Seyir terasına çıkarak kent ormanının en güzel görüntülerini yakalayabilir ve harika manzara eşliğinde keyif yapabilirsiniz.

Piknik Alanı: Piknik alanı içerisinde aile boyu piknik ve mangal keyfi yapabilirsiniz.

Sultangazi Belediyesi Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

Özel araç ile gidecek olan misafirler için: TEM Otoyolu’ndan Sultangazi ilçesine girdikten sonra Gazi Polis Merkezinin önünden geçen yoldan Gazi Mezarlığa doğru ilerledikten sonra 1502 nolu sokağa giriş yaparak Sultangazi Kent Ormanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Aracıyla Ulaşım: Sultangazi’den 36S1 ve 36S2 hat nolu İETT otobüsleriyle kent ormanına kolayca  ulaşabilirsiniz.

Sultangazi  Belediyesi Kent Ormanı  Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Sultangazi Belediyesi Kent ormanına giriş ücreti toplamda 10 TL’dir. Fakat içeride yaptığınız etkinliklere göre belirli ücretler ödemeniz gerekmektedir.  Gün başlangıcı ile gün sonuna  kadar istediğiniz vakitte kent ormanını ziyaret edebilirsiniz.

Değerli İstanbul severler sizlere İstanbul da bulunan en güzel kent ormanlarından birisini anlatmaya çalıştım. Aşağıda kent ormanı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Gezilecek yerler hakkında daha detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz.

Sultangazi Kent Ormanı Resimleri

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir