Tarabya Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Hizmet Saatleri

İstanbul’un üç tarafı denizlerle çevrili olmasına karşın, denize girilecek yerlerin sayısı oldukça sınırlıdır. Bundan dolayı geçmişte kirlenen ve kullanılamayacak durumla olan plajlar yeniden düzenlenmekte ve hizmete açılmaktadır. Bu kapsamda düzenleme yapılan Tarabya Plajı, yeniden hizmete açılmış ve insanlardan çok büyük ilgi görmüştür.

Big Chefs tarafından işletilen plajın restorasyonunu da aynı şirket yapmıştır. 2015 yılında misafirlerini ağırlamaya başlayan plaj, şehrin gürültüsünde kaçarak stresten uzak bir gün geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Ayrıca plajın çok yakın bir noktasında bulunan restoran sayesinde insanlar, hem denize girmenin hem de burada farklı lezzetler tatmanın keyfini yaşamaktadır.

Tarabya Plajı’nda düzenlemeler ve deniz suyu temizleme çalışmaları yapıldıktan sonra burası düzenli olarak kontrol edilmeye başlandı. Özellikle yaz döneminden hemen önce sudan numuneler alınarak temizlik seviyesi kontrol edilmektedir. Kalite olarak B sınıfında olduğu belirtilen plajın şuanda Mavi Bayrak’ı yok fakat ilerleyen dönemlerde bu yönde çalışmalar yapılması bekleniyor.

Tarabya Plajı’nın toplam uzunluğu 20 metre iken genişliği ise 5 metre kadardır. Sahili genel yapısı çakıllıdır. Yani kumsaldan bahsetmek mümkün değildir. Bundan dolayı insanların şezlonglar üzerinde güneşlenmesi ya da bunları kullanması zorunludur. Plaja evcil hayvan getirilmesi konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur ayrıca özel araçları ile buraya gelenler için otopark da bulunmaktadır.

Plaj içerisine giriş yaptıktan sonra bazı hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir. Plaj havlusu, eşyalar için dolap, duş bunlardan bazılarıdır. Toplamda 100 kişi kapasitesi olan Tarabya Plajı, yazın sıcağından bunalan İstanbullular için çok güzel bir alternatif durumundadır.

Tarabya Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Tarabya Plajı, İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Yeni Köy Caddesi üzerinde bulunur. Buraya özel araçları ile gelmek isteyenler için özel otopark vardır. Sarıyer’e geldikten sonra Yeni Köy Caddesi takip edilerek plaj çok rahat bir şekilde bulunabilir.

Özel araçların dışında isteyenler toplu taşıma araçları ile de buraya gelebilirler. Bunun için İETT’nin 25E, 25E, 25Y, 42T, 40, 40B numaralı otobüslerinden bir tanesine binmek yeterlidir. Yine şehir içi dolmuşlar da insanları buraya taşımaktadır.

Tarabya Plajı Giriş Ücreti ve Hizmet Saatleri

Bu plaj, ülkemizdeki diğer plajlar gibi sadece yaz döneminde hizmet vermektedir. Yaz döneminde haftanın her günü açık olan plajın açılış saati 10:00, kapanış saati ise 18:00’dir.

Plajı kullanmak isteyenlerin ödemesi gereken ücret ise hafta sonu 100 TL, hafta içi ise 75 TL’dir. Bu ücretlerde sezonlara göre değişim gösterebilmektedir.

Tarabya Plajı’nda Yeme İçme

Plajın çok yakın bir noktasında restoran vardır. Restoran ile plaj beraber işletilmektedir ve bunu Big Chefs adlı şirket yapmaktadır. Normalde bir restoranlar zinciri olmasından dolayı, yeme-içme seçenekleri oldukça fazladır. İnsanların ödemesi gereken ücretler ise seçecekleri menülere göre değişim göstermektedir. Fakat fiyatların biraz pahalı olduğu söylenebilir.

 

 

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir