TEKNOFEST Nedir? Nerededir? TEKNOFEST Etkinlikler Neler? TEKNOFEST Giriş Ücretli mi?

teknofest ne zaman

Teknofest Nedir?

TEKNOFEST Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. Bu yıl yani 2019’da ikincisi düzenlenen TEKNOFEST Türkiye ve tüm dünya için oldukça büyük bir teknoloji hamlesidir.

17 Eylül 2019 tarihi itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanında ziyaretçilerine kapılarını açan TEKNOFEST, 22 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek.

TEKNOFEST İstanbul‘a ASELSAN, ROKETSAN, TAI, Baykar, İGA, İsbak, THY, TÜBİTAK, TÜRKSAT’ın yanı sıra AFAD, BMC, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, DHMİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Havelsan, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Sivil Havacılık, STM, TEİ, TR Motor, Turkcell, Türk Havacılık Uzay Sanayi, Türk Hava Kurumu ve Ulaştırma Bakanlığı, Ziraat  Bankası, Samsung, Türk Telekom, Google gibi birçok köklü kuruluş destek veriyor.

Teknofest’te Hangi Etkinlikler Bulunuyor?

Ayaklarınızı yerden kesecek bir etkinlik olan TEKNOFEST genel olarak havacılık teknolojisine odaklansa da Mustafa Sandal ve Murat Dalkılıç gibi ünlü şarkıcılar eşliğinde yapılacak olan Konserlerle TEKNOFEST heyacanını ikiye katlıyor.

Her anı heyacan dolu bir festival olan TEKNOFEST, teknoloji yarışmaları, HackIstanbul ve Hackathon yarışmaları ile büyük mücadelelere sahne olacak.

Türk Yıldızları, Solo Türk, Atak Helikopteri, Paraşüt Timleri, Türk Büyüğü Akıncı , Hürkuş, Jandarma Geçiş Gösterisi ve akrobasi uçaklarının yaptığı uçuşlar ile milli gücümüz  kendini TEKNOFEST’te semada gösterecek.

Teknofest’in en çok ilgi gören etkinliği dikey rüzgâr tüneli, resmi açıklamaya göre bir paraşütçünün uçaktan atlayıp paraşütü açıncaya kadar geçen zamanda yaptığı serbest atlayış heyecanını ziyaretçilerine yerde yaşatıyor.

Teknofest 2019, Rus Hava Kuvvetlerine ait Sukhoi Su-30 ve Sukhoi SU-35 isimli savaş uçaklarının da havada yaptıkları akrobasi gösterisini ziyaretçilerine sunacak.

teknofest nasıl

Balon uçuşları ve sivil uçuşlarla birlikte ziyaretçileri adeta göğe çıkaran TEKNOFEST:

 • Planetaryum,
 • Dünya Drone Şampiyonası,
 • Kara Araçları Sergisi,
 • Uzay Sergisi,
 • Uçurtma Atölyesi,
 • Bilim sergileri,
 • Efsane uçakların sergilendiği Statik Sergiler gibi onlarca aktivite, sergi  gibi daha birçok eğlenceli etkinliği barındırıyor.

TEKNOFEST Kapsamında Düzenlenen Yarışmalar İse Şunlar:

 • Uçan Araba Tasarım Yarışması,
 • Akıllı Mekanlar Hackathon Yarışması,
 • İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması,
 • Roket Yarışması, Savaşan İHA Yarışması,
 • Robotik Fetih 1453 Yarışması,
 • Yapay Zeka Yarışması,
 • Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması,
 • Sürü İHA Yarışması, İnsansız Hava Aracı Yarışması,
 • Model Uydu Yarışması,
 • Efficiency Challenge Robo Taksi Yarışması,
 • İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması,
 • Robotik Yarışmaları,
 • Turbo Fan Motor Tasarım Yarışması,
 • Hackİstanbul,
 • Travel Hackathon,
 • World Drone Cup ve Take Off yarışmaları.

TEKNOFEST gördüğünüz gibi anlatmakla bitecek gibi değil iyisi mi siz fırsatı kaçırmadan bu heyacan dolu anı yaşamak için direk festivale gidin.

TEKNOFEST‘i gezmek isteyenlere güzel bir haberi daha buradan verelim. Teknofest girişleri ücretsiz, dileyen herkes bu etkinliğe katılabilir.

teknofest nasıl

TEKNOFEST Açılış Kapanış Saatleri

17-18 ve 19 Eylül tarihlerinde saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında açık olan TEKNOFEST 20-21 Eylül tarihlerinde saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında açık olacak olup 22 Eylül 2019 günü ise saat 09.00’da açılarak saat 19.30 itibariyle etkinlik 2019 yılı için sonlandırılacaktır.

TEKNOFEST Nerede? Nasıl Gidilir?

Açık adresi: Atatürk Havalimanı Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/İstanbul olan TEKNOFEST‘e gitmek için çıkış noktanıza göre aşağıdaki ulaşım türlerini tercih edebilirsiniz.

 1. Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na arabasıyla gidecek olanlar Beşiktaş’tan Atatürk Havalimanına gitmek için yaklaşık 25 km yol katedecektir. Bunun için yoldaki tabelaları takip etmeniz yeterli.
 2. Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na metro ile gidecek olanlar Yenikapı- Atatürk Havaalanı Metrosu kullanarak Atatürk Havalimanının içine kadar gidebilir.
 3. Avrupa Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Otobüsle gitmek isterseniz TH-1 TAKSİM- ATATÜRK HAVALİMANI hattını veya YH-1 YENİKAPI İDO- ATATÜRK HAVALİMANI hattını takip eden otobüslere binmeniz gerekecek.
 4. Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na arabasıyla gidecek olanlar Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na Avrasya tüneli ile yaklaşık 30 km yol katedecektir. Bunun için yoldaki tabelaları takip etmeniz yeterli.
 5. Anadolu Yakası’ndan Atatürk Havalimanı’na Metro, Metrobüs ve Marmaray ile gidecek olanların ise Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na önce Marmaray’ı kullanıp sonra da metroya aktarma yapması gerekiyor. Bunun için de Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından Marmaray ile Yenikapı’ya geçmek, oradan da Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na aktarma yapmanız gerekli.

Google Harita Üzerinde TEKNOFEST

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*