Topkapı Sarayı Giriş Ücreti

topkapi-sarayi-giris-ucreti

Topkapı sarayı giriş ücretleri ve ücretsiz girevilenlerin detaylı bir şekilde anlatımını makalemizden öğrenebilirsiniz.

Topkapı sarayı İstanbul da bulunan en önemli Türk tarihi mekanlarından birisidir. Her müze ve saraylarda olduğu gibi Topkapı sarayın da da sarayın ihtiyaçlarının karşılanması için bir ücret tarifesi uygulanmaktadır. Fakat fiyatlar oldukça düşüktür.

Topkapı sarayı giriş ücreti 2015

Topkapı Sarayı Müzesi giriş ücreti 30 TL‘dir.Harem bölümü bu fiyata dahil değildir.Müze biletlerinde gruplara özel indirim uygulanmıyor.

Harem bölümü giriş ücreti 15 TL‘dir.Müze ile birlikte Harem bölümünü gezmek isteyenler ayrıca Harem giriş bileti almalılar.

Aya İrini giriş ücreti 20 TL‘dir.Aya İrini bileti ile Harem ve Topkapı Sarayı müzesine giriş yapılmamaktadır.

Not: Müze Kart Harem ve Aya İrini bölümlerinde kullanılmıyor.

Topkapı Sarayına Ücretsiz Giriş Yapabilenler;

18 Yaşın altındaki ve 65 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gazileri, şehit ve gazilerin eşleri ile çocukları, engelliler ile tek refakatçisi, er ve erbaşlar,basın kimlik kartı sahipleri,ICOM, ICOMOS ve UNESCO kart sahipleri.

Topkapı hakkında daha detaylı bilgi ve görsellerin yanı sıra topkapı sarayına nasıl gidilir? Sorusunu için tıklayınız.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*