Atatürk Köşkü Trabzon

Trabzon Atatürk Köşkü

Trabzon Atatürk köşkü trabzonun incilerinden birtanesidir. Atatürk için inşa edilen köşk Atatürkü trabzonda ağırlamıştır. Trabzon atatürk köşkü yirminci yüz yılın sonlarına doğru yapılmıştır bir çam korusunun içinde bulunmaktadır. yapıldıktan sonra hazineye devredilmiştir atatürkün ölümünden sonra trabzon büyük şehir belediyesi restorasyonunu tamamlayıp atatürk müzesi olarak turizme kazandırmıştır. Hemen hemen her şehirde olan atatük köşkleri yapı olarak hepsi bir birine benzemektedir. Mustafa kemal atatürkün zevklerine göre inşa edilmiştir bütün aattük köşkleri her gittiği şehirde kendisi için özel olarak yaptırılmış köşklerde konaklamıştır. Bu günlerde bütün atatürk köşkleri hemen hemen atatürk müzesi olarak kullanılmaktadır her şehirde bulunan atatürk köşkleri yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açıktır ve çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

Trabzon turizmi açısından en değerli parçalardan birisidir trabzon şehir merkezinde bulunan atatürk köşkü ulaşımı nedeniylede oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir. Şehir merkezlerinde bulunan bu tür turizm merkezleri çok sayıda ziyaretçi toplayıp şehir ekonomisine çok fazla katkıda bulunmaktadır. Normal müze kuralları çerçevesinde kültür ve turizm bakanlığının belirlediği koşullarda ve gözetimi altında restorasyonu ve temizliği yapılmaktadır içerisinde atatürke ait eşyalar ve atatürk heykelleri bulunmaktadır. tarihi yapısı bozulmadan özenle günümüze kadar getirilmiştir.

Trabzon şehir gezisine başlarken ilk olarak buradan başlamız mümkündür çünkü ulaşımı oldukça kolaydır sırasıyla sizlere trabzonda gezebileceğiniz yerleri tanıtmaktayım bizi takip ederek bunları öğrenebilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan sizleri en güzel atatürk köşkü resimleri ile baş başa bırakıyorum umarım beğenirsiniz sormak istediğiniz ve öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi yorum ile sorabilirsiniz yorumlara mutlaka cevap verilmektedir.

Trabzon Atatürk Köşkü Resimleri

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir