trabzon boztepe

Trabzon Boztepe- Nasıl Gidilir? Nerededir? Yol Tarifi

Karadenizin incisi olan trabzonun turizm bölgelerinden sizlere bahsetmekteyim en önemli ve en gözde yerlerinden birisi olan trabzon boztepe trabzonun yüksek tepesinde komple trabzon ve deniz mansarasından oluşan bir şehir parkıdır. Trabzon boztepe şehrin tamamını görmektedir. Boztepede çay ocakları ve restoranlar bulunmaktadır bunlara ek olarak piknik alanlarınıda içinde barındıran trabzon boztepe sakinliği ve manazarasıyla oldukça öne çıkan bir turizm bölgesidir. Trabzon boztepeye şehir merkezinden beş dakika ara ile yirmi dört saat dolmuş bulunmaktadır.

Boztepede yerleşim yerlerininde bulunması nedeniyle ulaşım oldukça basittir Bu piknik alanlarının hemen yanı başında bir cami ve sosyal olarak birde halı saha bulunmaktadır. Boztepenin önünde yamacın hemen üzerinde tarihi kızlar manastırından kalıntılar bulunmaktadır. Şuanda trabzon boztepede konaklamak isteyenler için oteller bulunmamaktadır fakat günlük kiralık olarak evler bulunmaktadır. Bunun dışında şehir merkezindeki otellerde konaklayabilirsiniz. Trabzon boztepede genel olarak yöresel yemekler ve semaverde çay keyfi yapabilirsiniz buralarda fiyatlar oldukça uygundur.

Aslında böyle turizm bölgelerinin Trabzon büyük şehir belediyesinin elinde bulunması gerekirken oralarda hiç belediyeye bağlı tesis yoktur tamamen özel sektörün eline bırakılmıştır buda trabzon halkını biraz olsun üzmektedir. Oradaki özel sektörle bazen müşterileri küstürebilmektedir. özel sektör artık yeteri kadar müşteirye doyduğundan dolayı müşterileri memnun etme gibi bir ihtiyaç duymamaktadır. Neyse şimdi sizleri çok fazla oyalamadan en güzel boztepe resimleri ile baş başa bırakıyorum sormak istediğiniz ve öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi  yorum şeklinde sorabilirsiniz en kısa zamanda yorumlara cevap verilecektir.

Trabzon Boztepe Resimleri

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir