Trabzon Merkezden Uzungöle Nasıl Gidilir?

Uzungölün son hali
Uzungölün son hali

Trabzon merkezden doğa harikası olan Uzungöl’e nasıl gidebileceğinizi sizlere anlatayım. Uzungöl nerede ve nasıl gidilir? İlk olarak dolmuşla Trabzon’dan Uzungöl’e nasıl gidilir buna değinelim. Eğer Trabzon’un meydanında ya da uzun sokakta iseniz ilk olarak yapmanız gereken şey dolmuş duraklarının bulunduğu yere yani Çömlekçi’ye inmenizdir. Daha sonra orada Çaykara Tur Bürosu’na gidip Uzungöl Çaykara otobüslerinden bilet almanız ya da daha sonra gidecekseniz yerinizi ayırtmalısınız. Çaykara Tur Bürosu nerede diye soracak olursanız dolmuşların bulunduğu yere indikten sonra sağa bakarak aşağıya doğru Rize tarafına doğru yürüyünüz o şekilde Uzungöl Çaykara Tur Bürosu’nu göreceksiniz.

Uzungöl otobüsleri belli aralıklar ile Trabzon‘dan kalkar ve direk olarak Uzungöl’e gider, Uzungöl otobüs saatleri için tıklayınız. Şimdi de sizlere Trabzon’dan Uzungöl’e nasıl gideceğinizin diğer yollarından bahsedeyim son olarak iki seçeneğimiz daha vardır. Bunlardan birincisi direk olarak Trabzon’dan bir taksiye atlayıp Uzungöl’e gitmeniz bu herhangi bir taksi olarak değil bütün taksi durakları sizleri Uzungöl’e götürebilir. Bir diğer yöntem olarak da aktarmalı olan ilk olarak Trabzon-Of dolmuşlarına ulaşmanız gerekir. Bunlar da yine aynı şekilde dolmuş duraklarından kalkar, yani Çömlekçi’den kalkar. Ona binip ilk olarak Of’a gelmelisiniz oradan Of Ulusoy Lisesinden inmek istediğinizi söylediğinizde sizi indirir^, daha sonra oradan inip yol kenarından geçen yaklaşık olarak 15 dakikada bir Çaykara dolmuşlarına bininiz. Onlar sizi görüp dururlar ve dolmuşların üzerine de Çaykara diye yazar. Daha sonra Çaykara’ya ulaştıktan sonra tekrardan Çaykara’nın merkezinde bulunan Uzongöl-Çaykara hattı olan Çaykara otobüslerinin bürosuna gidiniz ve oradan Uzungöl’e bilet alınız. Daha sonra Çaykara Tur otobüsleriyle yaklaşık olarak 45 dakika sonra Uzungöl’desiniz. 3. seçeneğimiz biraz zor fakat bazen direk olarak Uzungöle gelen otobüslerin saatleri bize uymadığı için bu yöntemle de Uzungöl’e ulaşmanız mümkündür.

Yaz tatilini kavurucu deniz sıcağında geçirmek istemeyenlerin ve kış aylarında da eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunan bu doğa harikası Uzungöl’de sizleri birçok sürpriz karşılayacak. Yüksek dağların arasında ziyaretçilerine göz kırpan Uzungöl, 4 mevsim gezilecek yerlerden birisidir.

 

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

1 yorum

  1. İlk önce böyle bi yazi hazırladığınız için çok teşekkür ederim.Ben azeriyim ve Trabzona arabaya gelmediğim için Uzungöle yol tarifiniz çok yardımcı oldu. Rahat gitdik geldik sayenizde. Gitmeyi düşünen arkadaşlara fiyati belirtiyim. Kişi başı 16tl gidiş, 16tl dönüş. Ve ya meydanda turlar var onlar da kişi başı 50tl-ye götürüb getiriyor. Fakat turlar bir kaç yere götürüyo sizi mesela,Sülmene bıçak Reyonu, Ofda çay Fabrikası falan. Bunlar benim gibi sizi de ilgilendirmiyorsa en iyisi Çaykara turdan biletinizi all gidip gele bilirsiniz. İyi tatiller her kese

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*