ortahisar

Trabzon Ortahisar

Trabzon karadenizin incisi olmakla birlikte türkiyenin en gözde şehirlerinden birisidir. Bu harika şehirden sizlere yine şehrin incilerinden olan trabzon ortahisardan bahsedeceğim. Trabzon ortahisar çok eski şehir yapılanmalarından birisidir.Binalar eski kültürü eskidir adeta ortahisar tarih kokmaktadır. Trabzonun merkezinde bulunan ortahisar yılda on binlerce turisti çekmektedir. Trabzona turizm açısından oldukça fazla katkısı vardır.

Trabzon ortahisar bir belde olmakla birlikte şehrin tam göbeğinde ulaşımı kolay bir beldedir. Şehrin bütün bölgelerine çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.Şehir içi dolmuşları beş dakika ara ile sürekli çalışmaktadır. Orta hisarda tarihi alışveriş merkezleri tarihi restoranlar ve tarihi konaklama merkezleri vardır. Üstelik bu tarih kokan harikalar diyarı trabzon ortahisarda hediyelik eşyalar konaklama ve yeme içme fiyatları oldukça uyguntur türkiyedeki turizm bölgelerinin en çok dert yanılan sıkıntılarından olan fiyat konusu trabzon ortahisar için geçerli değildir.Bütün yapmak istediğiklerinizi yapabilir bu güzelim tarihi mekanı fotoğraflayabilirsiniz.

Trabzon orta hisarı gezmek için bir gün gibi kısa bir zamanı ayırmanız yeterlidir ancak sizler oraya girince ortahisardan çıkmak istemeyeceksiniz. Trabzon ortahisar esnafı genellikle yerli halktan oluşmaktadır tamamen trabzon ve trabzonspor havasını trabzon ortahisarda bulabilirsiniz. Sizleri çok fazla sıkmadan sizlere en güzel ve en yeni trabzon ortahisar fotoğrafları ile baş başa bırakmak istiyorum umarım beğenirsiniz. Trabzon hakkında öğrenmek istediğiniz ve gezip görmek istediğiniz yerler için öncelikli olarak sitemizi takip etmenizi sizlere şiddetle tavsiye ediyorum . Çok değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

Ortahisar resimleri

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir