Uzungölün son hali
Uzungölün son hali

Trabzon Uzungöl

Türkiyemizin karadeniz bölgesinde bulunan trabzon ilimiz adeta karadenizin incisi olarak bilinmektedir. sizlere trabzon ilimizin en güzel turizm bölgelerinden birisinden sizlere bahsedeceğim. Trabzon ilimizin bir çok turizm bölgesi olmasına rağmen en güzel turzim bölgelerinden birisi olan uzungöl den sizlere basedeceğim. Uzungöl trabzon ilinin çaykara ilçesinde bulunan bir turizm bölgesidir. Uzungöl son yıllarda en hızlı büyüyen türkiye genelinde turizm bölgelerinden birisidir. Yüzde olarak seksen civarını yabancı turistler oluşturmaktadır. Diğer kısımda yerli turistlerden oluşmaktadır uzungöl özellikle yaz aylarında turist çekmektedir fakat kış aylarında da azımsanmayacak kadar ziyaret edilmektedir. Uzungölde sakin bir tatil yeşillikler içerisinde tatil geçirmek isteyenler için bulunmaz bir tatil bölgesidir uzungöl uzungöle ulaşım ve konaklama oldukça rahattır uzungölde onlarca otel pansiyon ve köy evi bulunmaktadır bunlardan bütçenize uygun ve içinize sinen her hangi birine konaklayabilirsiniz.

Uzungöle ister kendi aracınızla isterse toplu taşıma araçları ile ulaşmanız oldukça kolaydır sizlere daha önce yazdığım uzungöl ulaşım makalemi okumanızı öneririm bu şekilde çok daha rahat ve kolayca uzungöle ulaşabilirsiniz. Uzungöle gitmeden önce dikkat etmeniz gereken bir kaç husustan sizlere bahsetmek istiyorum arkadaşlar uzungöle gelmeden önce ilk olarak geleceğiniz gün ki hava durumunu mutlaka öğrenmelisiniz uzungöl rakımından dolayı soğuk ve sisili olabilmektedir yani şehir merkezinde hava güllük gülistanlık iken orada hava sisli ve yağmurlu olabilmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak uzungölü ziyaret etmenizi sizlere öneriyorum. İkinci vir hususa değinecek olur isek uzungöle gelmeden önce konaklayacağınız yeri sitemniz üzerinden tespit ediniz özellikle yaz aylarında gelmeyi düşünüyoriseniz mutlaka ve mutlaka uzungöl konaklama kategorimizden otel bilgilerini alınız ve yerinizi ayırtınız aksi halde yaz aylarındaki yoğunluktan sizde nasibinizi alır gece dışarda kalabilirsiniz.

Bir hatırlatma daha uzungöl geceleri oldukça serindir 🙂 Evet arkadaşlar kısacası öğrenmek istediğiniz herşey ve uzungöl tatili ile alakalı olarak uzungölde konaklama uzungöle ulaşım restoran ve araç kiralama gibi husuları uzungöl turizm web sitemiz üzerinden kolayca halletmeniz mümkündür bu nedenle uzungöle gelmeden önce mutlaka sitemizi ziyaret ediniz ve sormak istediğiniz bütün bilgileri iletişim adresimizde yer alan iletişim kanallarından bizlere sorabilirsiniz en kısa sürede sizlere dönüş yapılacaktır.

Sizleri uzungölde sanal olarak bir tur yaptırmadan da geçmek istemiyorum uzungöle ait çok harika kareler ile derlediğimiz bizzat özel çekim olarn uzungöl resimleri makaleme bir göz atmanızı şiddetle öneririm hem bu sayede uzungöl hakkında görsel bilgi sahibi olursunuz burada kalacağınız otelden tutunda yemek yiyeceğiniz restoran hatta hediyelik eşya alabileceğiniz yerlerinde resimleri bulunmaktadır arkadaşlar uzungöl resimleri ve daha fazla bilgi ve aktiviteler için bizi takip eidniz.

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir