truva antik kenti
truva antik kenti

Truva Antik Kenti- Tam Olarak Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri? Giriş Ücreti

Şuraya Atla

Truva antik kenti Çanakkale il merkezinde bulunan antik çağdan bizlere miras kalma harika bir turizm bölgesidir.Truva bölgesini sizlere tarif edecek olursak Edremit ve Çanakkale boğazı ile birlikte Marmara denizini de kapsamaktadır. Bu günkü olduğu yer ise çanakkale hisarcık olarak bilinmektedir. Çanakkale merkeze ise uzaklığı tam olarak 30 km dir. Bu bölgemizin yaklaşık olarak ünlü tarihçiler ve arkeolokların araştırmaları sonucunda 3000 yıl öncesine kadar gidebildiği gözükmektedir. Truva bölgesi kimi tarihçilere göre roma devletinide içinde barındırmıştır. Çanakkalede en güzel gezilecek yerlerden bir tanesi Truva bölgesidir.

Turuva Kenti ziyaret saatleri ve Giriş Ücretleri

Ziyaret Saati: Truva Antik Kenti, haftanın 5 günü açık. 09:00 ve 17:00 saatleri arasında müze kartınızla ziyaret edebilirsiniz. Giriş Ücreti: Müze kartı olmayan kişiler için giriş ücreti 15 liradır.

Truva Antik Kentine nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları ile:

Çanakkale merkezden kalkan Çıplak ve Tevfikiye köy dolmuşlarını sormalısınız. Onlara binerek Toplu taşıma araçları ile Truva antik kentine ulaşabilirsiniz.

Özel Araç İle : Özel aracınız ile ezine yoluna çıkıp kuzey yönde hareket etmelisiniz. Daha sonra çıplak köy istikametine yönelip truva antik kentine kolayca gidebilirsiniz. Merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 30 km dir.

Check Also

Marmara’daki Mavi Bayrak’lı Plajlar Nerelerdir? Nasıl gidilir? Ücretleri Ne Kadardır?

Ülkemizdeki en küçük deniz olan Marmara Denizi kıyılarında çok sayıda plaj vardır. Bu plajlardan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir