Truva Antik Kenti- Tam Olarak Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri? Giriş Ücreti

truva antik kenti
truva antik kenti

Truva antik kenti Çanakkale il merkezinde bulunan antik çağdan bizlere miras kalma harika bir turizm bölgesidir.Truva bölgesini sizlere tarif edecek olursak Edremit ve Çanakkale boğazı ile birlikte Marmara denizini de kapsamaktadır. Bu günkü olduğu yer ise çanakkale hisarcık olarak bilinmektedir. Çanakkale merkeze ise uzaklığı tam olarak 30 km dir. Bu bölgemizin yaklaşık olarak ünlü tarihçiler ve arkeolokların araştırmaları sonucunda 3000 yıl öncesine kadar gidebildiği gözükmektedir. Truva bölgesi kimi tarihçilere göre roma devletinide içinde barındırmıştır. Çanakkalede en güzel gezilecek yerlerden bir tanesi Truva bölgesidir.

Turuva Kenti ziyaret saatleri ve Giriş Ücretleri

Ziyaret Saati: Truva Antik Kenti, haftanın 5 günü açık. 09:00 ve 17:00 saatleri arasında müze kartınızla ziyaret edebilirsiniz. Giriş Ücreti: Müze kartı olmayan kişiler için giriş ücreti 15 liradır.

Truva Antik Kentine nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları ile:

Çanakkale merkezden kalkan Çıplak ve Tevfikiye köy dolmuşlarını sormalısınız. Onlara binerek Toplu taşıma araçları ile Truva antik kentine ulaşabilirsiniz.

Özel Araç İle : Özel aracınız ile ezine yoluna çıkıp kuzey yönde hareket etmelisiniz. Daha sonra çıplak köy istikametine yönelip truva antik kentine kolayca gidebilirsiniz. Merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 30 km dir.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*