Ukrayna’da ev kiraları ne kadar?

Ukrayna’da ev kiralarken fiyat farklılıklarını yansıtan en büyük unsurlar genellikle bölge veya şehirlerdir. Bu fiyatlar bölgeden, bölgeye değişirken yine aynı şekilde şehirden, şehre  değişmektedir. Pahalıdan ucuza sıralayacak olursak Ukrayna da ev kiraları konusunda pahalı şehirler Odessa, Kiev, Lviv, Harkov ve Summy’dir. Diğer şehirlerde ev kiraları oldukça ucuzdur. Ukrayna da en ucuz ev kiraları genellikle diğer diğer şehirlerde 250$ ila 750$ arasında değişiklilik göstermektedir.

Ukrayna da kiralık ev özellikleri nelerdir? Ukrayna da ev kiralama ücretleri ortalama ne kadar?

Kiralamakta olacağınız evlerin geneli eşyalı ve düzenli evlerdir. Kiraladığınız evlerde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek malzemeleri bulabileceksiniz. Özellikle fırın, televizyon, yatak, çatal bıçak, ütü gibi. Tüm ev aletlerle donatılmış bir şekilde kiraya verilmektedir. Bu açıdan baktığımızda dayalı döşeli bir ev için gerçekten uygun fiyatlardan konut kiraladığınızı anlayabilirsiniz. Tuttuğunuz evde herhangi bir eşyanın problem yaratmasında, bozulmasında direk olarak ilk ulaşacağınız kişi ev sahibidir. Sizlere evi kiralayan kişi yani ev sahibi gerekli düzenlemeyi ve onarmayı yapacaktır. En dikkat çekici özelliklerden bir tanesi de Ukrayna’da ev kiraladığınızda elektirik, su, internet faturalarını ödememenizdir. Yapmış olduğunuz kontrat ile birlikte bu giderler sizlerden alınmamaktadır. Zaten şöyle güzelce düşündüğümüzde tüm bu giderler içinde yaklaşık olarak 100 lira civarında bir rakam kazancımızın olduğunu görebilmekteyiz Ukrayna fiyatlarına göre.

Kiev de ev kiralama ücretleri ve Kiev’de ev kiralamak

Kiev’de ev kiralama ücretleri genellikle 250$’den başlayıp 450$’e kadar yükselebilmektedir. Mekan, yer ve bölge fiyatlara farklılık sağlatmaktadır. Tabi fiyatlara nazaran oldukça yüksek rakamlarda da evler bulunmaktadır 1000 dolar gibi. Genellikle Türkiye’den ve diğer ülkelerden giden ziyaretçiler bu fiyatlardan ev tercih etmemekte. Kiev’de fiyatların tavan yaptığı ve en pahalı ev kiralarının olduğu bölge, Khreshchatyk caddesinin olduğu bölgedir. Zaten bu bölgelerde ev bulabilmekte o kadar kolay değildir. Buna sebep olarak bu civarlarda iş ofisleri ve alışveriş merkezleri tercih edilmiştir. Bu bahsedilmekte olan bölgelerde ev kiraları genellikle 500 dolar veya 700 dolar arasında değişmektedir. Ukrayna’nın en ucuz semti neresi diye sorduğunuzda ise bu sorunuza şu şekilde yanıt sunabilirim; Kiev’de nehrin doğu tarafları oldukça ucuz ve ekonomiktir. Bu bölgeden rahatlıkla ev kiralayabilirsiniz. Ukrayna öğrenciler için uygun ev kiraları olan bölgeler ise Solomonsky ve Vokzal’dır. Bu bölgeler öğrenciler uygun olup, ortalama kira ücretleri 300$ civarındadır. Ulaşım açısından Kiev’in bir ucunda bile ev kiralasanız, gelişmiş metro hattı sayesinde dilediğiniz bölgeye en fazla 40 dakika içerisinde varabilmektesiniz.

Summy kira ücretleri ortalama ne kadar, uygunmudur?

Summy’de ev kiraları Kiev ve Odessa şehirlerine göre oldukça uygun olmakla birlikte 200 dolar ile 300 dolar arasında ortalama bir fiyat aralığındadır. Summy Ulusal Devlet Üniversitesi bölgesinde yer almakta olan evler 250 dolar civarlarında seyrederken, alınan bu ücrete sizlere yukarda belirtmiş olduğumuz tüm özellikler dahildir. Ulaşım açısından herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır.

Odessa ev kiraları ne kadar, odessa ev kiraları fiyatları?

Ukrayna Odessa ev kiraları genellikle 300 yada 400 dolar arasında değişmektedir. Öğrenciler açısından pek fazla tercih edilmeyen bu şehir, deniz kenarı üniversitelerine uzak olduğundan dolayı pek ilgi görmemektedir. Odessa’da en pahalı ev kiralarının bulunduğu bölge ise genellikle otellerin yer aldığı deniz kenarı bölgeleridir. Şehir merkezinde bulunan evler genellikle Sovyet tipi oldukları için yeni binalara kıyasla fiyat açısından oldukça daha uygundur. Bu evlerin kiraları 300$ yada 400$ arasında değişmektedir. Odessa’da hiçbir şekilde metro hattı yer almamaktadır. Ulaşacağınız bölgelere genellikle minibüs veya otobüs araçlarını tercih ederek ulaşabilirsiniz. Bu açıdan eğitim alıyorsanız okulunuza uzak bir bölgede kesinlikle ev kiralamanızı ve tutmanızı önermemekteyim.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*