Uludağa Nasıl Gidilir?-Konaklama Yerleri ve Fiyatları

uludag
uludag

En çok ziyarete edilen kayak merkezlerimizden Bursa Uludağ’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir, ayrıca konaklama imkânları ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir çeşitli görseller ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bursa Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Bursa Uludağ’a çeşitli yollarla ulaşım sağlayabilirsiniz.  Uludağ Bursa’ya yaklaşık olarak  40 km uzaklıktadır.  Bursa’nın İstanbul’a 240, İzmir’e 330, Ankara’ya 380 km uzaklıkta olduğunu hatırlatalım

Toplu taşım araçları ile ulaşım: Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenlerin şehir merkezinden sürekli olarak kalkan Uludağ dolmuşlarına binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Diğer bir yolla ulaşmak amaçlı teleferikleri kullanabilirsiniz. Fakat teleferikler ile bir noktaya kadar ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Özel araç ile ulaşım: Özel aracınızla gitmek için, şehrin doğu bölgesinden Bursa’ya doğru geliyorsanız Heykel yakınların da bulunan Pınarbaşı bölgesi tarafından Uludağ yoluna girebilirsiniz. Şehrin batı tarafından gelecek olanlar ziyaretçiler için Heykel semtinin batı kısmında  kalan Çekirge tarafından Uludağ’a gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak özel araçla gelecekler için aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Detaylı Adres: Bursa Uludağ Yolu, Uludağ, Osmangazi, Bursa,Gülbahçe,16240 Osmangazi/Bursa

Bursa Uludağ Konaklama Merkezleri ve Konaklama Fiyatları

Bursa Uludağ çok fazla ziyaretçi aldığından dolayı konaklama imkanları oldukça fazladır. Çevrede ve kayak merkezinin yanı başında hemen hemen her bütçeye uygun oteller pansiyonlar bulunmaktadır. İsterseniz çok lüks bir otelde her şey dahil konaklayabilir isterseniz de pansiyonda alt limitler ile konaklama imkanına sahipsiniz. Ayrıca gurup halinde gidiyorsanız yakınlarda bulunan evleri otel gibi günlük kiralama imkanına sahipsiniz. Fakat yeme içme size olacak şekilde kiralanmaktadır. Konaklama ücretleri yaklaşık olarak 100 TL ile 250 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bazı kampanyalar ve özel indirimler ortalamanın dışında tutulmuştur. O şekilde daha uygun fiyatlar ile konaklamanız mümkündür. Dönem dönem çeşitli firmalar çeşitli kampanyalar ve özel indirimler uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak erken rezervasyon yaparak daha uygun fiyatlara konaklama imkanına sahipsiniz.

Uludağ Hakkında Kısa Bilgiler

Bursa Uludağ Bursa’ya yaklaşık olarak  40 km uzaklıktadır.  Bursa’nın İstanbul’a 240, İzmir’e 330, Ankara’ya 380 km uzaklıktadır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen en yoğun talebin olduğu kayak merkezinidir. Bunun nedenlerinin başında en eski kayak merkezi olması gelmektedir. Bunun yanında birde İstanbul’a yakın olması ziyaretçi sayısını oldukça fazla etkilemektedir. Uludağ da en çok Marmara iklimini görebilirsiniz. Kar kalınlığı bazen 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Rakım olarak 1750 rakımlardan başlayıp 2543 metreye kadar yükseklik vardır. Çoğunlukla otellerin bulunduğu yüksekli 2000 metredir.  Uludağ da çeşitli kayak spor dallarını yapmanız mümkündür. Her türlü kayak eğitmenleri orada aktif olarak bulunmaktadır. Uludağ’a gideceğiniz en uygun zamana değinecek olursak özellikler aralık ayını tercih etmenizi sizlere öneriyorum. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Uludağ Kayak Merkezi Resimleri

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*