ulus-parki-ankara

Ulus Parkı-Nerede-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri-Kahvaltı Fiyatları

İstanbul’un en özde yerlerinden birisidir ulus parkı. Son zamanlarda da oldukça ilginin artmasının en büyük nedenlerinden birisi en güzel boğaz manzarasının alındığı yerdir.Popüler yerlerden birisi olan Ulus Parkı, insanları mest eden bir manzarasıyla karşılar. Doğa harikası bir yer denebilir. O güzel manzaranın yanında birde kuş cıvıltıları ve temiz havasında ulus parkının değerine değer katmaktadır. İstanbul Köprüsüne en iyi bakacağınız manzarada yer alır. Bu özelliği sayesinde insanlar burayı çok seviyor. Tepe olarak Boğazı ve köprüyü tam karşıdan görür. Bu doyumsuz ve eşsiz manzara altında Boğazı seyretmek ne kadar güzel olur bir düşünün. Tabi ki bu güzel manzara eşliğinde bir şeyler yeyip içmenin de keyfi çok başka olur burada güzel yiyecekler yiyebileceğiniz. Restoranlar ve kafeteryalar bulunmaktadır. Özellikle kahvaltı konusunda insanlar buraya akın etmektedir. Yerli ve yabancı olmak üzere bir çok turist buraya gelmektedir. Lafı çok fazla uzatmadan bu güzel yerin hakkında ulaşım ve diğer önemli bilgileri sizler ile paylaşayım.

Ulus Parkına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en güzel yerlerinden olan ve boğaz ve köprü manzaralarını en güzel göreceğiniz yere toplu taşıma ve özel araç ile en kolay ulaşım şekilleri aşağıdaki gibidir.

Toplu taşıma araçları ile ulaşım şekilleri: Ulus parkına toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenler için Taksim, Beşiktaş, Mecidiyeköy ve Ortaköy tarafından geçen İETT otobüsleri olan DT1 ve DT2 hat numaralı otobüsler ile, ayrıca Beşiktaş ve Zincirli kuyu metrobüs hatlarından geçen U1 hat numaralı otobüsler ve Kabataş dan hareket eden İETT otobüslerinden olan 58UL hat numaralı otobüslere binerek Çamlıtepe durağından indikten sonra kolayca bu güzel mekana ulaşabilirler.

Özel araç ile ulaşım şekilleri: Ulus parkı Ortaköy den Etilere kadar giden Adnan Saygun caddesi üzerinde yer almaktadır. Eğer ulus parkına Ortaköy tarafından gelmek istiyorsanız Levent’e doğru giderken sağ tarafta yer almaktadır. Levent tarafından gelecek olanların Akmerkezi gördükten sonra hemen sağ taraftaki caddeye girdikten sonra yaklaşık olarak 1 Km kadar ilerledikten sonra ulus parkına ulaşabilirsiniz. Yol üzerindeki tabelalara da dikkat ederseniz daha kolay ulaşacaksınız. Bunlara ek olarak aşağıdaki harita üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Ulus Parkı Kahvaltı Fiyatları, Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

          Parka giriş yaptığınız zaman, hemen ilk yolda bir Kafe sizi karşılar. Burada kahvaltıyı her zaman bulursunuz. Kişi başı kahvaltı fiyatları “ 25-45 TL” arasında fiyatı vardır.Çay: 7  TL, Kahve ve Meşrubat: 15 ile 20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yemek fiyatlarına değinecek olursak 35 ve 55 TL arasında değişiklik göstermektedir. Giriş ücreti: Ulus parkına giriş yapabilmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ama otopark ücreti mekana göre ödemeniz gerekmektedir. Ziyaret saatleri olarak parka istediğiniz zaman girebilirsiniz fakat içerideki restoran ve kafeteryaların çalışma saatlerine göre hareket etmenizi öneririm.

Evet değerli İstanbul severler. İstanbul da en güzel yerlerden birisini sizlere tanıtmaya çalıştım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.Aşağıda ulus parkı ile ilgili çeşitli görselleri bulabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz. Yorumlar üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Ulus Parkı Resimleri

 

Check Also

kemerburgaz kent ormanı giriş ücreti

Kemerburgaz Kent Ormanı Giriş Ücreti? Nerede, Nasıl Gidilir?

2019 yılı itibariyle resmi olarak İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen Kemerburgaz Kent Ormanı, Eyüp Sultan Kemerburgaz bölgesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir