Ünye At Çiftliği ve Binicilik Tesisleri

Karadenizin en güzel ilçelerinden biri olan Ünye, sahip olduğu at çiftliği ve binicilik tesisi ile bu konuda ihtiyaç duyanlara oldukça iyi bir çözüm sunmaktadır. 2006 yılında yapımına başlayan ve 2007 yıllarında hizmet vermeye başlayan Ünye at çiftliği, o yıllarda tesis havasına ve imkanlarına sahip değildi. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ek binalar, tesisler ve altyapı çalışmaları ile binicilik tesisi ve dinlenme alanı hüviyetine kavuşan Ünye at çiftliği, hafta içi ve hafta sonu açık alan ve binicilik hizmetleri almak isteyen hayvanseverler için tercih edilen bir mekan olmaya başladı.

Ünye Binicilik Tesisleri

Ünye at çiftliği ve binicilik tesisinde, at yarışlarının düzenlendiği hipodrom, 200 kişilik tribün, yemek yemek için restoran, erkek ve kadın lavabosu, çocuk oyun parkı, tesisin hemen yanıbaşında bulunan nehrin üzerinden geçmek için gezici teleferik hattı, futbol sahaları, at binmeyi seven yetişkin ve büyükler için atlı gezi imkanları bulunmaktadır. Tesisin girişinde misafirleri büyük bir at heykeli karşılamaktadır. Önceden uygun fiyatlarla uzun süre at biniciliği ve binicilik eğitimi veren çiftlik, tesisleşmenin etkisi ile yoğun talep sebebiyle artık bu tarz hizmetleri belli bir fiyat aralığında ve oldukça yüzeysel verebilmektedir.

Arların barındığı çiftlik ahırları gezi yapmaya açıktır. Çocukları ile ve meraklılar atları yakından görmekte ve inceleyebilmektedir. Ünye at çiftliğinden bireysel atlar ve belediyenin barındırdığı atlar bulunmaktadır. Çocukların binmesi için midilli atlar da çiftlikte gelen misafirlerce tercih edilmektedir. Çocuklar için midilli ve yetişkinler için normal atlara binmek için bitlet almak gerekmektedir. Çiftlikte her sene geleneksel at yarışları ve festivali düzenlenmektedir.

Ünye At Çiftliği

Ünye binicilik ve at çiftliği tesisi fiyatları ne kadardır?

Ünye at çiftliğinde çocuk ve yetişkin olmak üzere iki bilet seçeceği mevcut. Bu biletlerle hipodromda bir tur ata binebilmektesiniz. Eğer yeterli uzmanlığınız varsa tek, yoksa uzmanlar eşliğinde bu hizmeti alabilirsiniz.

  • Yetişkin at biniş bilet fiyatı: 7.5 TL
  • Çocuk midilli ata biniş ücreti: 5 TL

Ünye binicilik tesisinde restoran olarak hizmet veren bir mekan da bulunmakta. Ata biniş biletlerini de bu mekandan alıyorsunuz. Daha sonra, at biniş yerine gidip sıranızı bekleyerek atlara binebilirsiniz. Küçük çocukları olan yetişkinler çocukları ile birlikte ata binebiliyorlar. Tesise giriş ücretsizdir. Önünde otopark bulunmaktadır. Ailenizle gezmek ve eğlenmek için tercih edebilirsiniz. Ata binenleri ve genel hizmeti görüp satın alıp almamaya karar verebilirsiniz. Bunun haricinde zipline ile dere üzerinden karşı tarafa gidip gelebiliyorsunuz. 5 TL ücret ödeyerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Yemek olarak sadece pide çeşitleri bulabilirsiniz. İçecek ve dondurma satın alabilirsiniz. Oturma ve eğlenme yerleri mevcut.

Ünye at çiftliğinde çocuklar için midilli at bulunmaktadır.

Ünye at çiftliğine nasıl gidilir? Ünye Binicilik Tesisi Nerede?

Ünye binicilik tesisine karadeniz sahil yolundan ulaşabilirsiniz. Ünye’nin Ordu çıkışında, Ünye Çimento sapağından saparak, 3-4 kilometrelik yol sonunda aşağı doğru sapan sol ayrıma dikkat ederek kolaylıkla at çiftliğine ulaşabilirsiniz. Yol sıcak asfalt olup geniş bir yol değildir. İlk defa gidenler araçlarını dikkatli sürmelidirler. Yine Ünye şehir içinden dolmuşlarla tesise belli zamanlarda ulaşabilirsiniz.

Adres: Cevizdere Mahallesi, 52300 Ünye/Ordu
Çalışma saatleri: Kapalı ⋅ Açılış saati: 10:00
Telefon: (0452) 321 12 32

Ünye At Çiftliği Çalışma Saatleri:

Tesis haftanın her günü hizmet vermektedir. Saat 10:00 da çalışmaya başlayan tesis, mevsime göre akşam kapanmaktadır. Giriş ücreti bulunmuyor. Ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*