Ürgüp Müzesi-Nerede?-Nasıl Gidilir?-Giriş Ücreti-Ziyaret Saatleri

Şuraya Atla

Nevşehir tarihimize ışık tutan ve turizmimize tarih alanında önemli katkılarda bulunan en önemli şehirlerimizden birisidir. Nevşehir de bulunan en önemli müzelerden Ürgüp müzesi hakkında sizlere bilgi vermek isterim. Müze Ürgüp şehir merkezinde bulunmaktadır. Müzenin tarihi oldukça eski 1965 yılından beri biriktirilen tarihi eserler 1971 yılına kadar hazırlanmış ve müze ziyaretçilere açılmıştır. Müzenin içerisinde bir çok alandan eserler bulunmaktadır. Müzede bulunan eserlere değinecek olursak; çeşitli hayvan fosilleri, eski çağlardan kalma el yapımı çeşitli ev gereçleri ve yakın çağ eserleri olan ev aletleri ve dokuma malzemeler sergilenmektedir. Bir çok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Özellikle yabancı turistler Türk eserlerine oldukça fazla ilgi göstermektedir. Kısacası Nevşehir gezinizde mutlaka uğramanız gereken en önemli gezi noktalarından birisidir. Lafı çok fazla uzatmadan müzeye ulaşım, giriş ücreti ve ziyaret saatleri hakkında sizlere bilgi vereyim.

Ürgüp Müzesine Nasıl Gidilir?

Ürgüp müzesine ulaşım oldukça kolaydır. Müze; Belediyeye ve Adalet sarayına çok yakın konumdadır. Toplu taşıma araçları ile ziyaret edecek olanların terminallerden kalkan şehir içi dolmuş ve otobüslerine binerek Belediye ve Adalet sarayı yakınlarında otobüsten inip müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Özel araç ile gelecek olanların ise şehir merkezine girdikten sonra sırasıyla Fevzi Çakmak caddesi, Aksaray caddesi, Atatürk bulvarı ve Kayseri caddesini kullanarak müzeye ulaşabilirler yol üzerinde bulunan tabelalara dikkat edilerek daha kolay ulaşılabilir.Bunlara ek olarak aşağıda eklemiş olduğum harita üzerinden de direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Ürgüp Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Ürgüp müzesinin en güzel yanlarından birisi giriş tamamen ücretsiz olmasıdır. Gönül rahatlığı ile kaç kişi olursanız olun ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret saatlerine değinecek olursak; yaz dönemlerinde 09:00 ile 19:00 saatleri arasında, kış dönemlerinde ise; 08:00 ile 17:00 saatleri arasındadır. Mağdur olmamanız için saatleri dikkate alarak gitmenizi sizlere öneririm.

Evet değerli arkadaşlar Nevşehir gezinizde sizlere rehberlik yapmaya devam etmekteyiz. Bu makalemizde Nevşehir de mutlaka ziyaret etmeniz gereken Ürgüp müzesi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Aşağıda Ürgüp müzesi ile ilgili çeşitli görsellere ulaşabilirsiniz, ayrıca soru ve görüşlerinizi yorumlar üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. Nevşehir de diğer gezilecek yerler ile alakalı detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam ediniz.

Ürgüp Müzesi Fotoğrafları

Check Also

çavuşinde gezilecek yerler

Çavuşin Nerede? Nasıl Gidilir? Çavuşinde Gezilecek Yerler

Yerli ve yabancı turistler tarafından her dönem büyük ilgi gören Kapadokya sahip olduğu doğal güzellikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir