Uygun tatil yerleri

Uygun Tatil Yerleri|2016

2016 yılı tatilleri oldukça fazla olmakla birlikte yaz aylarında çıkılacak olan tatil için şimdiden planlar yapılmaktadır. Bu planları da herkes kendi bütçesine göre yapmaktadır. Bende sizlere Güzel ülkemizde uygun fiyatlara tatil yapabileceğiniz yerleri elimden geldiğince tanıtacağım uygun tatil denince konaklamadan yeme içmeye kadar bütün detayları anlatacağım. Lafı çok fazla uzatmadan uygun tatil yerlerine geçelim.

  • İSTANBUL TATİL YERLERİ İstanbul en büyük şehirlerimizden olmasından dolayı olsa gerek, hem gezilecek yerler çok fazladır hemde konaklama ve yeme içme olanaklarının çok fazla olmasından dolayı fiyatlar oldukça uygundur. Fakat İstanbul’da yaşayanlar için İstanbul tatili mümkün değildir. 🙂 Onlar daha çok sakin bölgeleri ve şehirlerimizi tercih etmek istiyor. İstanbul da konaklama ücretleri 30 TL ile 300 Tl arasında değişmektedir. Yeme içme olarak da 5 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • ANTALYA TATİL YERLERİ: Genellikle akdeniz iklimini sevenlerin tercih ettiği Antalya bölgesi kış aylarında bile denize girmeye müsait bir şehrimizdir. Bunun yanında deniz turizminin bütün imkanlarından faydalanabileceğiniz bölgelerimizden birisidir. Konaklama fiyatları 30 TL ile 300 TL arasında Yeme içme fiyatları ise 10 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • ÇANAKKALE TATİL YERLER: Çanakkale yeşilliği ve doğa güzellikleri ve şehitlikler ile ön plana çıkmış harika bir şehrimizdir. Doğa güzellikleirnin yanı sıra deniz turizminede uygun bir şehrimizdir. Çanakkale mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin arasındadır. Konaklama ücretleri 30 TL ile 200 TL arasında yeme içme fiyatları ise 10 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • ESKİŞEHİR TATİL YERLERİ: Eskişehir öğrenci şehri olmakla bilinir fakat Eskişehir de gezilip görülmesi gereken yerlerde oldukça çoktur. Daha çok tarihi gezileri sevenler için Eskişehir oldukça uygun bir şehirdir. Konaklama ücretleri 50 TL ile 300 TL arasında yeme içme fiyatları 5 TL ile 25 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ulaşım olarak oldukça kolay bir şehrimizdir.
  • İZMİR TATİL YERLERİ: İzmir hem doğa güzellikleri hem tarihi yerleri ve deniz turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Ege bölgesinde gezilip görülmesi gereken yerlerin en başında gelir ulaşım ve fiyatlar oldukça uygun bir şehrimizdir. Öyleki konaklama ücretleri 30 TL ile 150 TL arasında konaklama ücretleri ise 5 TL30 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • KOCAELİ TATİL YERLERİ: Kocaeli ilimiz genellikle İstanbul da yaşayan insanların hafta sonları şehir stresinden ve trafiğinden kaçmak isteyenler için tercih ettiği şehirdir. ulaşım olanakları kolay ve fiyatlar uygundur havası oldukça temizdir. Konaklama ücretleri 30 TL ile 300 TL arasında yeme içme fiyatları da 10 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • MUĞLA TATİL YERLERİ: Muğla yeşili ve doğa güzellikleri ile ile mutlaka gidilmesi gereken yerlerden birtanesidir. Muğla oldukça temiz ve havadar bir şehrimizdir. Egenin incisi olarak bilinir fiyatlar oldukça uygun bir şehrimizdir. Konaklama ücretleri 50 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterir. Yeme içme olarak ege kültürü vardır. Fiyatlar 10 TL ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • RİZE TATİL YERLERİ: Rize karadeniz iklimin yoğun yaşandığı doğa güzellikleri ve doğa sporları ile ön plana çıkan güzel bir şehrimiz olmakla birlikte yayla turizmi ile de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Rize ulaşım açısından kolay ve konaklama açısından yaylalar dahil olmak üzere oldukça rahat bir şehrimizdir. Konaklama ücretleri 50 TL ile 150 TL arasında yeme içme fiyatları 10 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.
  • TRABZON TATİL YERLERİ: Trabzon karadenizin incisi olarak bilinir. Karadeniz ikliminin yoğun olarak yaşandığı tarihi turistik yerlerinin yanı sıra doğa turizmi, doğa sporları yayla turizminin keyfini çıkarabileceğiniz oldukça güzel imkanlar bakımından çok zengin bir şehrimizdir. Trabzon da konaklama ücretleri 30 TL ile 300 TL yeme içme fiyatları 10 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Evet arkadaşlar sizlere uygun fiyatlar ile tatil yapabileceğiniz şehirleri sıraladım şehirler hakkında daha detaylı bilgi almak için şehirlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Orada daha detaylı tüm gezilecek yerleri öğrenebilirsiniz. Herkese iyi tatiller dilerim.

Check Also

alaçatı delikli koy

Alaçatı Delikli Koy Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir, Çeşme sınırları içerisinde yer alan Alaçatı Delikli Koy keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hazine olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir