uzungöl cami resimleri
uzungöl cami resimleri

Uzungöl Cami Resimleri

Harikalar diyarı olan uzungölümüzde üç adet cami bulunmaktadır.Bu camilerin ikitanesi beton arme cami olmakla birlikte birtanesi ahşap camidir. Uzungöl camilerinin en gözdesi bölün başında bulunan uzungöl merkez camidir.Uzungöl merkez cami oldukça yaşlı bir camidir.

Merkez camiden sonra uzungölde iki adet daha cami inşa edilmiştir bunlardan biri uzungölün yaylalarına doğru giderken köy içinde bulunur merkeze yaklaşık olarak uzaklığı on beş dakikadır. Diğer uzungöl ahşap cami ise uzungölün çıkışına doğru yamaç dibinde bulunan camidir ahşap cami çok eski bir cami değildir. Bu camilerin hepsinde cami hocacı bulunmaktadır. Gerek gelen turistlerden dolayı gerekse yerli halkın uzungölde sürekli yaşamalarından dolayı uzungölde camiler sürekli olarak açıktır. Ama yinede en kalabalık cami uzungölün girişinde bulunan uzungöl merkez camidir.Uzungöl camileri son zamaqnlarda uzungölün doğasına göre uyarlanmaya başlanmıştır bimarisi ve kullanılan dekorların tamamı ahşap malzemelerden oluşmaktadır. Bende sizlere uzungöl camilerini daha detaylı tanıtmak için uzungöle gidip camileri resimledim ve sizlere sunacağım umarım beğenirsiniz. Siz değerli okurlarında yorumlarını beklemektedim.

Evet arkadaşlar sizlere uzungöl camileri hakkında bilgi vermeye çalıştım şimdide aşağıda uzungöl cami resimlerini sergileyeceğim umarım beğenirsiniz değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz uzungöl hakkında daha detaylı bilgi için bizi takip etmeye devam ediniz.

Check Also

Uzungölün son hali

Uzungölün Son Hali

Selamalar sizlere doğa harikası olan uzungölümüzün son halinden bir kaç parça fotoğraf paylaşacağım umarım beğenirsiniz.Uzungöl …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Merhaba web sitenize reklam alıyormusunuz tur firması olarak reklam vermek istiyoruz? E-Posta adresimize geri dönüşünü bekliyoruz iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir