uzungöl cami resmi
uzungöl-cami

Uzungöl Cami

Karadenizin incisi olan uzungölümüzün sembollerinden bir tanesi de camileridir. Öyleki uzungöl camisi her zaman uzungölle iç içe girmiş bir bütündür.Uzungölümüz de üç  tane cami bulunmaktadır.

Uzungöldeki camilerimiz farklı yapılardadır uzungöl merkez cami bunların en meşhur olanıdır. Uzungöl merkez cami uzungölümüzün bütün resimlerinde yer almaktadır artık uzungölümüzün olmazsa olmazı haline gelmiştir. Uzungöl merkez caminin yanı sıra uzungöl merkezde iki tane daha cami bulunmaktadır bunların birisi ahşap camidir ahşap cami uzungöl doğasına uygun şekilde inşa edilmiştir. Diğer bir cami isi uzungöl mahalle içerisindedir. O cami beton olarak inşa edilmiştir. Uzungölümüzün her mahallesinde de  camiler bulunmaktadır.Uzungöl camilerinin önemini çoğunlukla gelen müslüman turistler oldukça fazla arttırmaktadır. Sadece müslümanlar tarafından değil uzungöl camileri diğer dinlerden gelen turistlerin de oldukça fazla dikkatini çekmektedir uzungöl cami uzungölle birlikte fotoğraflanmaktadır.

Uzungöl camilerinde en son teknoloji ürünlerde kullanılmaktadır her caminin imamı ve müezzini mevcuttur uzungöl merkez caminde düzenli olarak vaazlar verilmektedir. Uzungölümüzün ihtiyaçları ziyaretçilerin ve devlet yardımıyla karşılanmaktadır. Her gelen turist gibi sizleride uzungöl camilerimizi ziyaret bekliyoruz.

Evet arkadaşlar sizlere uzungöl camilerini  anlatmaya çaliştim umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir uzungöl hakkında daha fazla bilgi için bizi takip ediniz.

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

6 Yorumlar

  1. Avatar

    Farkında olmadıklarımızı farkettirmeniz güzel elinize, emeğinizi sağlık

  2. Avatar

    uzungöl camilerine bayılıyorum helede o ahşap olan cami çok güzel olmuş en kısa zamanda tekrar uzungöle gitmeyi düşünüyorum

  3. Avatar

    evet o ahşap camide bende namaz kıldım çok güzeldi gerçekten böyle site hazırladığınız için teşekkür ederim sizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir