Uzungöl Nerede?

uzungöl-nerededir
uzungöl-nerededir

Adeta cennetten bir köşe olan bir doğa harikası uzungöl nerededir? Sorusunu sizlere yanıtlayacağım Uzungöl Trabzon ilinin Çaykara İlçesine bağlı bir turistik bölgedir.Trabzon‘a uzaklığı yaklaşık seksen km çaykaraya olan uzaklığı yaklaşık yirmi km dir. Uzungöle nasıl giderim sorusu için buraya tıklayınız.

Uzungöl Nerededir?

Uzungöl Trabzonun çaykara ilçesine bağlı olmakla birlikte bir doğal oluşum olan etrafı çam ormanlarıyla çevrili bir gölden oluşmaktadır.Uzungöl‘ü yılda on binlerce turist ziyaret etmektedir bu turistlerin çoğunluğu yabancı olmakla birlikte oldukça fazla türkiyenin her şehrinden gelen turistler vardır.Uzungöl‘e gelen turistleri ağırlamak için oldukça bol seçenek vardır bunlar oteller, pansiyonlar ve uzungöl köy evleridir.

Bir doğa harikası olan uzungölümüz alabalığıyla meşhurdur uzungölde çok sayıda alabalık çiftliği vardır.Uzungölde çok fazla aktivite yapmanız mümkündür bunlar bisiklet  turları atv motor turları ve helikopter turlarıdır.Bu turlardan cebimize uygun olanı seçip uzungölde bol bol aktiviteler yapabiliriz bunların dışında tırmanma dağ sporlarıda yapmamız mümkündür çünkü uzungölün etrafı çam ormanlarıyla çevrilidir uzungöl özellikle son yıllarda hızlı bir gelişim kaydetmiştir gerek gelen turistlerin önerileri gerekse yöneticilerin çalışmaları sonucu çok fazla kitlelere ulaşmıştır.Uzungöl tarihten beri insanların yerleşim yeri olarak süre gelmektedir öyleki osmanlı zamanından beri uzungölde insan yaşamlarına dair belgeler vardır. Bunlar osnamlının aldığı toprak ve konaklama vergilerinden anlaşılmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere uzungölümüzün nerede olduğunu anlattım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Uzungöl hakkında daha fazla bilgi için bizleri mutlaka takip ediniz.

uzungoltur
uzungoltur hakkında 523 makale
Seyahat için doğmuş olmasından mıdır bilinmez kırkı çıkar çıkmaz Ankara havaalanından uçağa binerek ilk seyahatini yaptı. Çocukluk yıllarında ailesinin görevi gereği spor kafileleri ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanına seyahat etti. 15 yaşına gelmeden Denizli Pamukkale’den, Antalya Aspendos’a, Nevşehir Avanos’dan, Konya’da Mevlana Türbesi’ne, Peribacaları’ndan Erzurum’a, Erzincan’a, Kayseri’den Amasya’ya Kral Mezarları’na, Eskişehir’den Gemlik’e, İstanbul’dan Çanakkale savaş alanlarına kadar bir çok yeri görme şansını yakaladı. 11 yaşında Mevlana Müzesi’nden aldığı not defterine kurşun kalemle düştüğü ilk seyahat notları ve seyahatler sonrasında eve dönüş ile yaşadığı hüzünler o günlerden aklında kalanlardır.

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*