uzungöl-nerededir
uzungöl-nerededir

Uzungöl Nerede?

Adeta cennetten bir köşe olan bir doğa harikası uzungöl nerededir? Sorusunu sizlere yanıtlayacağım Uzungöl Trabzon ilinin Çaykara İlçesine bağlı bir turistik bölgedir.Trabzon‘a uzaklığı yaklaşık seksen km çaykaraya olan uzaklığı yaklaşık yirmi km dir. Uzungöle nasıl giderim sorusu için buraya tıklayınız.

Uzungöl Nerededir?

Uzungöl Trabzonun çaykara ilçesine bağlı olmakla birlikte bir doğal oluşum olan etrafı çam ormanlarıyla çevrili bir gölden oluşmaktadır.Uzungöl‘ü yılda on binlerce turist ziyaret etmektedir bu turistlerin çoğunluğu yabancı olmakla birlikte oldukça fazla türkiyenin her şehrinden gelen turistler vardır.Uzungöl‘e gelen turistleri ağırlamak için oldukça bol seçenek vardır bunlar oteller, pansiyonlar ve uzungöl köy evleridir.

Bir doğa harikası olan uzungölümüz alabalığıyla meşhurdur uzungölde çok sayıda alabalık çiftliği vardır.Uzungölde çok fazla aktivite yapmanız mümkündür bunlar bisiklet  turları atv motor turları ve helikopter turlarıdır.Bu turlardan cebimize uygun olanı seçip uzungölde bol bol aktiviteler yapabiliriz bunların dışında tırmanma dağ sporlarıda yapmamız mümkündür çünkü uzungölün etrafı çam ormanlarıyla çevrilidir uzungöl özellikle son yıllarda hızlı bir gelişim kaydetmiştir gerek gelen turistlerin önerileri gerekse yöneticilerin çalışmaları sonucu çok fazla kitlelere ulaşmıştır.Uzungöl tarihten beri insanların yerleşim yeri olarak süre gelmektedir öyleki osmanlı zamanından beri uzungölde insan yaşamlarına dair belgeler vardır. Bunlar osnamlının aldığı toprak ve konaklama vergilerinden anlaşılmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere uzungölümüzün nerede olduğunu anlattım umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Uzungöl hakkında daha fazla bilgi için bizleri mutlaka takip ediniz.

Check Also

uzungöl müzesi

Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Çalışma Saatleri

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve henüz yeni açılmış bir müze olan Uzungöl Dursun Ali İnan …

8 Yorumlar

 1. Avatar

  uzungöle gelmeyi düşünüyodum ismini çok duydum ama nerede olduğunu bilmiyordum çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim

 2. Avatar

  bende uzungolu çok merak ediyordum çok faydalı oldu anlattıklarınız teşekkür ederim çok sağolun

  • uzungoltur.net

   uzungöl hakkında dahada bilgiyi diğer kategorilerimizden öğrenebilirsiniz. arkadaşlar ben teşekkür ederim

 3. Avatar

  uzungöl trabzonun çaykara ilçesinde ben gitmiştim bir kere çok harika bir yer çok etkilendim yemyeşil

 4. Avatar

  merhabalar bende uzungölün ismini çok dyydum fakat gitmek nasip olmad bu yaz gitmeyi düşünüyorum ok sağolun bu sitede her türlü bilgi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir